Ile zarabia Lewandowski? Zarobki piłkarza nie mieszczą się w głowie

Ile zarabia Lewandowski? Zarobki piłkarza nie mieszczą się w głowie Źródło: Wikimedia

Ile zarabia Lewandowski? Te kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy. Nie od dziś wiadomo, że piłkarze są najlepiej zarabiającymi sportowcami na całym świecie. Żadna inna dziedzina sportu nie jest tak dobrze finansowana, jak właśnie piłka nożna. Mimo iż nie odnosimy w tej kategorii spektakularnych sukcesów, polscy piłkarze mogą liczyć na wsparcie swoich fanów. Nawet najbardziej zagorzali miłośnicy footballu łapią się za głowę, widząc kwoty wynagrodzeń zawodników.

Ile zarabia Lewandowski? Robert Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski, na co dzień jednak jest napastnikiem w niemieckim klubie Bayern Monachium. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na całym Świecie, głównie dzięki swojemu kunsztowi piłkarskiemu i występom na największych wydarzeniach sportowych. Niektóre strzelone przez niego bramki przejdą do historii, nie tylko polskiego, ale też światowego footballu.

Ile zarabia Lewandowski rocznie

Majątek Roberta Lewandowskiego szacuje się na ok. 350 milionów złotych. On i jego żona, Anna Lewandowska posiadają udziały w różnych spółkach, między innymi: Protos Venture Capital, RL Management, LS Investments, RL Media, Zgoda FC. Na jego wynagrodzenie składają się zarobki z grania w swoim klubie Bayernie Monachium, z reprezentowania Polski oraz z brania udziału w reklamach, których nie jest wcale tak mało. Lewandowski może się poszczycić udziałem w promocji największych światowych koncernów takich jak Coca-cola, Head&Shoulders, Vistula, T-Mobile, Huawei, czy Gilette. Według specjalistów Lewandowski za występ z jednej reklamie może inkasować nawet od 600 tys. do 2,5 miliona zł.

Ile zarabia Lewandowski miesięcznie

Lewandowski zarabia 5,5 miliona zł miesięcznie. Zawrotna kwota, prawda? W 2018 roku znalazł się na 13. miejscu  40 najbogatszych Polaków w rankingu tygodnika Wprost. Na liście najlepiej zarabiających znaleźli się także inny sportowcy, między innymi Marcin Gortat, jednak żadnemu z nich nie udało się dotrzeć na tak wysoką pozycję. Podobno Robert Lewandowski inkasuje ok. 1,2 mln EUR miesięcznie w ramach kontraktu ze swoim klubem Bayern Monachium. Nie należy zapominać o różnych interesach kapitana polskiej reprezentacji, które również przynoszą mu jakąś część całego wynagrodzenia.

Ile zarabia Lewandowski dziennie

Jeśli podzielimy 5,5 miliona, które Lewy zarabia w miesiąc, przez 31 dni, daje to niewyobrażalną sumę 177 tysięcy, które Lewandowski zarabia dziennie. Co następnie daje kwotę 7,4 tys. zł za godzinę. Zarobki Roberta Lewandowskiego mogą szokować, jednak fani nie mają mu za złe tego, ile zarabia, bo godnie reprezentuje nasz kraj. Jest jednym z najbardziej lubianych piłkarzy reprezentacji Polski, nie tylko za jego zasługi, ale też charakter i przystępność. Dla każdego małego chłopca Lewandowski jest wzorem do naśladowania, nie tylko ze względu na zarobki, ale przede wszystkim na osiągnięcia sportowe.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile Grzegorz Krychowiak ma lat? Nie pogra długo
  2. Robert Kubica: Ręce sportowca nie wyglądają już jak dawniej
  3. Ile zarabia pilot? Te kwoty mogą zwalić z nóg
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu