Biedronka zmienia zasady! Więcej osób dostanie nagrody

Biedronka zmienia zasady! Więcej osób dostanie nagrody

Ile zarabia kasjer w Biedronce - to pytanie jest szczególnie istotne na początku nowego roku. Spółka Jeronimo Martins zmieniła zasady wynagradzania swoich pracowników. Kasjerzy i pracownicy sklepów nie tylko zarobią więcej, ale będą mogli liczyć na częstsze premie.

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Popularna sieć dyskontów wprowadziła z początkiem nowego roku nowe zasady wynagradzania pracowników. Docelowo przełożą się na wyższe zarobki obsługi popularnego sklepu z owadem w szyldzie.

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Dzięki częstszym premiom obsługa poprawi swoje wynagrodzenie

Jak pisze dzisiejszy "Fakt" właściciel sieci sklepów stawia na częstsze premie. Zmiana, jak czytamy, jest bardziej korzystna dla pracowników. Pracownicy Biedronki otrzymują dziś wynagrodzenie bazujące na pensji podstawowej i 2 rodzajach premii - zależnej od obecności w miesiącu (należy być we wszystkie dni) oraz wynikami sklepu. Zmiana w premiowaniu polega na tym, że nagrody będą wypłacane już nie raz na kwartał, ale co miesiąc. Sieć poinformowała media, że zmienią się też zasady naliczania premii. Jej wysokość sięgnie 170 złotych brutto przy 100-procentowej frekwencji. Co ciekawe, dodatki wpadną na konta pracowników nie tylko przy zerowej nieobecności w pracy. Przy jednej usprawiedliwionej nieobecności w miesiącu załoga dostanie 75 proc. wspomnianej kwoty, a przy dwóch podobnych absencjach połowę premii. Nie będą to spore dodatki, ale dzięki takiemu nagradzaniu pieniądze trafią do większej liczby pracowników dyskontu. - Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe. Podczas tegorocznego przeglądu wynagrodzeń zmodyfikowaliśmy dwa elementy składowe: nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności i uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli większą szansę na uzyskanie tej nagrody, i co za tym idzie dodatkowe środki finansowe, nawet mimo sporadycznych krótkotrwałych absencj - powiedział Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Jeronimo Martins, właściciel sklepów Biedronka, zadeklarował też, że nowe zasady wynagrodzeń dostosowane są do dwóch wskaźników - tzw. pensji minimalnej (2250 zł brutto) i minimalnej stawki godzinowej (14,7 zł brutto). Spółka jest pracodawcą dla 65 tys. pracowników dyskontów w Polsce.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię
  2. Wstrząsające wyznania pracownika Biedronki. Opowiada, jak wygląda PRAWDA niezakłamana przez media
  3. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
  4. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News