Ile zarabia Jacek Kurski? Właśnie ujawniono jego zarobki

Ile zarabia Jacek Kurski? Właśnie ujawniono jego zarobki

Jacek Kurski od 8 stycznia 2016 roku sprawuje funkcję prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. W tym czasie udało mu się zarobić naprawdę pokaźną sumę, której wysokość zdecydował się ostatecznie wyjawić. Ile wpłynęło na konto Kurskiego w czasie dwóch pierwszych lat pracy na wpływowym stanowisku?

Telewizja Polska od początku okresu rządów Prawa i Sprawiedliwości spotyka się z ogromną krytyką zwolenników opozycji. Stację często nazywa się tubą propagandową władz, powołując się głównie na kontrowersyjne nagłówki w serwisach informacyjnych TVP.

Ile zarabia Jacek Kurski w Telewizji Polskiej?

Jak się jednak okazuje, kierownictwo stacji jest wysoko nagradzane za swą pracę. Na szczególnie wysoką pensję liczyć może oczywiście Jacek Kurski, pełniący funkcję prezesa Zarządu Telewizji Polskiej. W ciągu pierwszych dwóch lat pracy działacz zarobił łącznie 637 tysięcy 384 złote. Daje to więc kwotę 318 tysięcy 692 złotych rocznie (około 26 tysięcy złotych miesięcznie).

Dlaczego prezes TVP ujawnił swe zarobki?

Warto zaznaczyć, że Kurski miał nigdy nie przyjąć żadnej nagrody ani premii. Jego zarobki są jednak i tak naprawdę wysokie, szczególnie w porównaniu do wpływów na konto zwyczajnego Polaka. Prezes TVP ujawnił, ile udało mu się zarobić na prestiżowym stanowisku z powodu oficjalnych pytań, które przesłali do niego posłowie Agnieszka Pomaska oraz Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej. Kurski osobiście podpisał udostępnione informacje, dzięki czemu możemy je traktować jako w pełni oficjalne i dobrze zweryfikowane.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal! Nasze PESEL-e były rozdawane jak ciepłe bułeczki
  2. Nagła decyzja chorego Kaczyńskiego! Ogłosi przełomową deklarację w TVP?
  3. Elżbieta Jaworowicz nie odpuszcza! Bandyta urządził piekło, ofiara cudem przeżyła
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
Jacek Kurski Fot. Wikipedia Jacek Kurski Fot. Wikipedia Jacek Kurski Fot. Wikimedia Commons
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News