Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Astronomiczna kwota

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Astronomiczna kwota Źródło: fot. youtube.com/Chiringuito Inside

Portugalczyk uważany za najlepszego piłkarza na świecie otrzymuje wynagrodzenie adekwatne do swojej sławy i osiągnięć. Wielu zastanawia się, ile zarabia Cristiano Ronaldo? Kwota może przyprawić o zawrót głowy.

Urodzony na portugalskiej Maderze Ronaldo bardzo wcześnie zaczął marzyć o karierze na piłkarskiej murawie. W tym celu dosyć szybko udał się na kontynent, gdzie czekała go wielka sława. Po występach w drużynach juniorskich i krótkiej grze seniorskiej dla lizbońskiego Sportingu wpadł w oko Sir Alexa Fergusona, który nie pomylił się, ściągając młodego Ronaldo na Old Trafford. To właśnie w Manchesterze Portugalczyk naprawdę pokazał, co potrafi. Po sześciu latach na Wyspach, 196 meczach w barwach The Reds, 84 strzelonych bramkach, trzech mistrzostwach Anglii, jednym triumfie w Lidze Mistrzów i kilku mniej ważnych tytułach, Cristiano Ronaldo przeniósł się do Realu Madryd. Transfer opiewał na niebotyczną sumę 80 milionów funtów szterlingów czyli 93,2 milionów euro. Gwiazdor stał się wówczas najdroższym zawodnikiem w historii.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo?

"Sou o melhor jogador da história", te portugalskie słowa można usłyszeć z ust zawodnika bardzo często. Znaczą one tyle, co "jestem najlepszym graczem w historii". Nie są to tylko puste przechwałki, gdyż już pięciokrotnie był nagradzany Złotą Piłką. Niedawno Portugalczyk przeszedł do Juventusu Turyn po tym, jak Real Madryt nie chciał zaoferować mu tylu pieniędzy ile, by sobie życzył. Tak więc ile zarabia Cristiano Ronaldo? Napastnik przeszedł do włoskiego klubu za niemal 130 milionów dolarów. Jego roczne zarobki do tej prezentowały się na poziomie 108 milionów USD, z czego aż 47 milionów stanowią kontrakty reklamowe. Znajduje się dzięki temu na trzecim miejscu wśród najlepiej zarabiających sportowców zaraz za Lionelem Messim i Floydem Mayweatherem. Sława wyprzedza Portugalczyka, czego dowodem jest fakt, że Juventus w 24 godziny po ogłoszeniu jego zakontraktowania sprzedał koszulki z nazwiskiem "Ronaldo" o wartości 60 milionów USD. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. źródło: forsal.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News