Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2018? Od 1 listopada dostaniecie więcej

Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2018? Od 1 listopada dostaniecie więcej

Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2018? To jedno ze świadczeń, które od dzisiejszego dnia mają wzrosnąć. Podwyżki bez wątpienia ucieszą osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.

Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2018?

Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2018? Świadczenie to nie było waloryzowane od przeszło 12 lat. Zważywszy na to, że do tej pory wynosił trochę ponad 150 złotych zastanawiające jest, dlaczego polski rząd tak długo zwlekał z jego waloryzacją. Jednak od dzisiejszego dnia to się zmieni, trzeba jednocześnie zaznaczyć, że zasiłek pielęgnacyjny będzie wzrastał stopniowo. W 2018 waloryzacja wyniesie 31,42 zł i zasiłek wzrośnie do 184,42 zł, natomiast od 1 listopada 2019 roku zasiłek pielęgnacyjny będzie wynosił już 215,84 zł.

Zasiłek pielęgnacyjny to nie wszystko, jakie świadczenia jeszcze wzrosną?

Zasiłek pielęgnacyjny to dopiero początek zmian, jakie przygotowało dla Polaków Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tegoroczna waloryzacja obejmie również dwa inne świadczenia. Dzięki temu ponad 900 tysięcy ludzi odczuje w swoich portfelach całkiem spory wzrost gotówki. Zarówno specjalny zasiłek opiekuńczy, jak i zasiłek opiekuna w tym momencie wzrosną do 620 złotych. Według przeprowadzonych wyliczeń łączna kwota przeznaczona na podwyższenie tych trzech świadczeń w okresie od listopada do grudnia tego roku wyniesie 77,8 mln złotych. Co ciekawe aż 59,1 mln pochłonie podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego. Jednocześnie kryteria przyznania tych świadczeń pozostaną takie same. Wiele osób niepełnosprawnych bez wątpienia ucieszą te podwyżki, jednak pytanie brzmi co dalej z postulatami osób protestujących w tym roku w Sejmie. Przypomnijmy, że protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów  w Sejmie trwał 40 dni. Postulaty protestujących były bardzo proste, a mianowicie podwyższenia renty socjalnej oraz wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego, który miał wynosić 500 złotych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Protest ostatecznie został zawieszony, a rząd nie przystał na wszystkie żądania protestujących. Owszem renta została zwiększona, ale zamiast dodatku rehabilitacyjnego zaproponowano osobom niepełnosprawnym dostęp do sprzętu medycznego o podobnej wartości. Oczywiście miałoby to być pokrywane z pieniędzy podatnika, na którego zapowiedziano nałożenie dodatkowego podatku. Miał on dotyczyć tylko najbogatszej części społeczeństwa, jednak pomysł ten wywołał masę niezadowolenia zarówno protestujących, jak i osób, które miał dotknąć nowy podatek. Pytanie w takim wypadku brzmi co dalej z postulatami przedstawionymi w Sejmie? Czyżby rząd chciał załagodzić sytuację na froncie rząd PiS i osoby niepełnosprawne? Według wielu tak właśnie jest, a dzisiejsze podwyżki mają sprawić, że kolejny protest zostanie odwleczony w czasie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Leszek Miller rozmawia ze zmarłym synem. „Czekam na ciebie”
  2. Skandal wokół Pawłowicz. W tle bestialskie znęcanie się
  3. Afera w PiS! Patryk Jaki brutalnie atakuje partię Kaczyńskiego
  4. Rasy psów dla alergików istnieją? Pożegnaj się z tym mitem, to kłamstwo
  5. Fryzury do sukienki. Trendy jesień-zima 2018/2019
Następny artykuł