Po latach wyciekło! Wreszcie wiemy DOKŁADNIE, ile Rydzyk dostał od PiS

Po latach wyciekło! Wreszcie wiemy DOKŁADNIE, ile Rydzyk dostał od PiS Źródło: fot. pixabay.com/youtube.pl/RadioMaryja

O zarobkach i pieniądzach, jakimi dysponuje ojciec Rydzyk, od lat krążą legendy. Po latach wyciekło, ile dokładnie przedsiębiorczy redemptorysta dostał od Prawa i Sprawiedliwości. Sprawdźcie sami.

Kiedy PO zorganizowało akcję "karawana wstydu", to po Toruniu, na przyczepie samochodowej jeździł billboard głoszący treść: "Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln dotacji! Wstyd! Oddajcie kasę!". Ile ta kwota ma wspólnego z prawdą? Według Rydzyk, billboard PO to czyste kłamstwo. Natychmiast pojawiły się głosy broniące duchownego z Torunia.

Ile od PiS dostał ojciec Rydzyk?

- Nikt z PO nie sprawdził PIT-u ojca Tadeusza Rydzyka, który cały swój dochód, kilka tysięcy złotych miesięcznie, oddaje dla dobra studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ojciec Rydzyk nie tylko nie wziął, jak głosi PO, 94 milionów, ale nigdy nie wziął nawet jednej złotówki dotacji – mówił o duchownym były poseł PiS z Gdańska Andrzej Jaworski w TV Trwam. Okazało się, że Tadeusz Rydzyk jako osoba fizyczna nie wziął ani złotówki dotacji. Oznacza to, że od partii rządzącej teoretycznie(!) nie dostał nic. A w praktyce? Należy pamiętać, że  związana z nim fundacja, spółki, uczelnia i media zgarnęły fortunę i to jest już fakt. Najwięcej pieniędzy poszło na geometrię w Toruniu. Fundacja Lux Veritatis otrzymała 26,5 mln zł. Do tego na odnawialne źródła energii poszło: 19,5 mln zł, na rury do transportu energii, 3 mln zł na szkolenia kompetencji medialnych dla pracowników wymiaru sprawiedliwości i wiele innych, "mniejszych" kwot. Trzeba przyznać, że Rydzyk jest prawdziwym magnatem finansowym w polskiej skali. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Duda rozsadzi więziennictwo? Będzie MASOWA AMNESTIA
  2. Rząd PiS uderza w Izrael na arenie międzynarodowej! Oficjalne oświadczenie MSZ Polski
  3. Z ostatniej chwili: Historyczny przełom ws. Amber Gold! Wassermann właśnie ujawniła sensacyjną notatkę
  4. Drogówka zatrzymała lekarza. Przerażony zaczął ujawniać fakty ws. Stachowiaka
  5. Szyba pasażerskiego samolotu wypadła w locie! Pilot wyssany przez okno
Źródło: msn.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News