Ile podatnicy płacą Misiewiczowi bez wykształcenia? MON ujawnia. Jest grubo

Ile podatnicy płacą Misiewiczowi bez wykształcenia? MON ujawnia. Jest grubo Źródło:

Bartłomiej Misiewicz robi wyborną karierę, mimo iż nie ma wyższego wykształcenia. 26-latek został przywrócony do pracy w MON. Ministerstwo ujawniło ile podatnicy płacą za pensję Bartłomieja Misiewicza.

Prokuratura nie stwierdziła nieprawidłowości w zatrudnieniu Bartłomieja Misiewicza, który mimo wykształcenia robi wspaniałą karierę w MON. 26-latek trafił jednak pod lupę posła Adama Szłapki, który postanowił złożyć interpelację do MON i spytać o wysokość jego zarobków.

- Bartłomiej Misiewicz zajmuje się w Gabinecie Politycznym MON analizą dezinformacji medialnych, wymierzonych w bezpieczeństwo państwa - informowało ministerstwo w październiku.

Od początku grudnia ponownie został rzecznikiem MON i szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza. Ile płacą podatnicy za Bartłomieja Misiewicza? To niemałe pieniądze.

Jak podaje Wprost, na pensję Misiewicza składa się: wynagrodzenie zasadnicze (6 070 zł), dodatek funkcyjny (1 810 zł), dodatek specjalny (4 121,24 zł), czyli łącznie około 12 000 złotych brutto miesięcznie. Jak na 26 lat i brak wykształcenia to znakomite pieniądze. W aptece na pewno Misiewicz nie mógł liczyć na takie stawki, a to właśnie tam pracował.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News