To kropla w morzu potrzeb! Wiemy, ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra, Polacy do dzieła!

To kropla w morzu potrzeb! Wiemy, ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra, Polacy do dzieła! Źródło: screen/youtube/Onet Rano

Ile pieniędzy zebrało WOŚP do tej pory? Choć cała akcja tak naprawdę dopiero się rozpoczyna i nabiera rozpędu, licznik bije już od dawna, a kwoty, które pokazuje, są naprawdę imponujące. Widząc takie liczby trzeba uwierzyć w moc dobroci oraz hojność Polaków, którzy dopiero zaczynają wychodzić na ulice, by pomagać. Niestety, nadal jest to tylko kropla w morzu potrzeb. Polacy to czas do pełnej mobilizacji! 

Ile pieniędzy zebrało WOŚP? Czy w tym roku po raz kolejny pobity zostanie rekord przekazanych przez Polaków środków na pomoc potrzebującym? Tysiące wolontariuszy wyszło już na ulice i obklejeni czerwonymi serduszkami z kolorowymi puszkami w rękach pomagają tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na czele z Jurkiem Owsiakiem co roku organizuje ogromną zbiórkę, której efekty nie przestają dziwić ludzi na całym świecie. Każda kolejna akcja cieszy się coraz większą popularnością oraz przekazuje kolosalne sumy pieniędzy i choć XXVII edycja dopiero się rozpoczęła, już wiemy, ile pieniędzy zebrało WOŚP do tej pory. Kwota naprawdę robi wrażenie.

Ile pieniędzy zebrało WOŚP do tej pory?

Choć oficjalnie finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się dopiero dzisiaj, już od dłuższego czasu konto Fundacji bezustannie się powiększa. Od dawna trwają licytacje, na których kupić można wiele niezwykłych rzeczy wystawionych zarówno przez szarych obywateli, jak i największe gwiazdy polskiego sportu, kina czy polityki. W ramach uporania się z problemem zakazu handlu w niedziele już wczoraj wolontariusze kwestowali także w centrach handlowych i prywatnych obiektach, w których dzisiaj byłoby to niemożliwe. Tymczasem okazuje się, że choć to dopiero początek całej akcji, zebrana kwota już jest niesamowita. Dziś rano na koncie WOŚP było 11 mln zł, co pobiło zeszłoroczny rekord w analogicznym okresie, lecz nadal jest to zaledwie ułamek potrzebnej kwoty.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To dopiero początek bardzo długiego i pełnego dobroci dnia

Pamiętajmy jednak, że pomaganie trwa dzisiaj cały dzień, a to, ile pieniędzy zebrało WOŚP, zależy przede wszystkim od nas. Pikio.pl włączyło się do zabawy i przekazało 10 tys. zł na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych, lecz pomagać może każdy z nas. Na ulice większości miast w Polsce wyjdą dzisiaj wolontariusze, którym do puszek wrzucić można gotówkę. Jeśli nie trafimy na żadnego z nich, możliwe są także wpłaty bezpośrednie na konto WOŚP oraz udział w licznych aukcjach i rozmaitych akcjach organizowanych przez wiele jednostek współpracujących z WOŚP. Sposobów by pomóc jest wiele i z pewnością każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Nie pozostawajmy w tym dniu obojętni, Polacy do dzieła! ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Martyna Wojciechowska mieszka w hinduskiej świątyni?! Tego nikt się nie spodziewał!
  2. Ile ma lat Omenaa Mensah? Zemdlejecie z wrażenia! 
  3. Rekord WOŚP to astronomiczna kwota. Uda się ją pobić w tym roku?
  4. Wiemy, ile Owsiak naprawdę zarabia na WOŚP. Hejterzy w szoku
  5. Producenci Kuchennych Rewolucji próbowali to ukryć! Wszystko się wydało
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News