Ile Messi ma lat? Jest już u schyłku kariery

Ile Messi ma lat? Jest już u schyłku kariery Źródło: Wikipedia/Дмитрий Садовников

Ile Messi ma lat? Kibicom trudno wyobrazić sobie drużynę FC Barcelony bez Argentyńczyka. Wydaje się, że gra tam od zawsze. W jakim piłkarz jest wieku? Czy zbliża się do końca kariery?

Ile Messi ma lat? Kibice zadają sobie to pytanie świadomi, że wybitny piłkarz może wkrótce zawiesić buty na kołku. To byłaby wielka strata dla świata piłki nożnej. Ostatnie lata stoją przecież pod znakiem rywalizacji między dwoma genialnymi zawodnikami - Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo.

Ile Messi ma lat?

W świadomości kibiców FC Barcelona jest tak silnie utożsamiana z Lionelem Messim, że można już zapomnieć, iż w katalońskim klubie istniało życie przed Argentyńczykiem. Messi dojrzewał piłkarsko w ekipie, w której prym wiedli Ronaldinho, Samuel Eto'o czy Deco. Debiutował w październiku 2004 roku, w meczu z Espanyolem. Miał wówczas 17 lat. Pół roku później zdobył swoją pierwszą bramkę dla Blaugrany. Wszyscy wiedzieli, że mają do czynienia z wielkim talentem, ale jego rozwój przekroczył wszelkie oczekiwania. Czas mija, a Messi nie zwalnia tempa. Choć w tym roku skończy już 32 lata, wciąż imponuje formą, techniką i skutecznością. Jednak, jak w przypadku każdego piłkarza po trzydziestce, zasadne staje się pytanie: jak długo będzie jeszcze grał?

Messi - wiek piłkarza to nie wszystko

Tym, co napędza sportowców do kontynuowania karier są zwycięstwa i kolekcjonowanie trofeów. Przykładem ambitnego do granic zawodnika jest rywal Messiego, Cristiano Ronaldo. Portugalczyk skończył już 34 lata. W tym wieku niejeden gracz decyduje się skończyć karierę, ale CR7 nie myśli o emeryturze. Wciąż szuka nowych wyzwań, przed obecnym sezonem odszedł z Realu Madryt do Juventusu Turyn, by pomóc Starej Damie w zdobyciu wymarzonej Ligi Mistrzów. Messi całą seniorską karierę spędził w Barcelonie. Pobija kolejne rekordy strzeleckie, hurtowo kolekcjonuje hiszpańskie trofea (10 mistrzostw, 6 pucharów). Od kilku sezonów nie może jednak poprowadzić katalońskiej drużyny do triumfu w Lidze Mistrzów.

Niedosyt spowodowany brakiem sukcesów z Argentyną poskutkował zaś kilkumiesięcznym zawieszeniem kariery reprezentacyjnej. Messi nie jest jednak starym piłkarzem i spokojnie może grać w piłkę przez kilka następnych sezonów. Kibice dobrej piłki powinni mieć nadzieję, że Argentyńczyk wciąż będzie miał ochotę czarować swoją grą. Bo nawet miłośnicy Realu Madryt, fani Cristiano Ronaldo i Brazylijczycy muszą przyznać jedno - to gracz wybitny, a takich chce się oglądać jak najdłużej.

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł