Ikona polskiego dziennikarstwa PRZYZNAŁA się do aborcji. "Jak cudownie, że to zrobiłam"

Ikona polskiego dziennikarstwa PRZYZNAŁA się do aborcji. "Jak cudownie, że to zrobiłam"

Temat aborcji w Polsce wciąż budzi wiele kontrowersji i żywych dyskusji między jej zwolennikami i przeciwnikami. Wyznanie słynnej polskiej dziennikarki przebiło jednak wszystkich. Nie dość, że przyznała się do aborcji, to jeszcze powiedziała, że było to "cudowne".

W Polsce aborcja dozwolona jest wyłącznie w trzech trudnych przypadkach: kiedy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu ciężarnej, kiedy badania prenatalne wykazały, że płód jest nieodwracalnie upośledzony lub nieuleczalnie chory, i kiedy ciąża wynikła z gwałtu. W pozostałych przypadkach aborcja jest nielegalna. Tym bardziej szokujące jest wyznanie ikony polskiego dziennikarstwa, która otwarcie powiedziała o tym, że usunięcie ciąży było jej najlepszą życiową decyzją. ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczne wyznanie męża Czubaszek. Fani wzruszeni

Oznajmiła całej Polsce, że dwa razy poddała się aborcji

Maria Czubaszek była wybitną polską pisarką i satyryczką - pisała teksty piosenek, scenariusze, felietony. Była szanowaną dziennikarką i komentatorką "Szkła kontaktowego" emitowanego na antenie TVN24. Całą Polskę zszokowało jej wyznanie o tym, że dwukrotnie dokonała aborcji.
- Zrobiłam to dwa razy. Nigdy z tego powodu nie miałam traumy, tylko mówiłam: Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam - zdradziła Czubaszek.

Potraktowała aborcję jak wyrwanie zęba

Tymi słowami oburzyła większość społeczeństwa, ale wśród lawiny negatywnych komentarzy, znalazły się także głosy poparcia. Swojego zniesmaczenia tym kontrowersyjnym wyznaniem nie kryła Katarzyna Kolenda-Zaleska, gwiazda TVN-u. Długo gryzła się z myślami, bo zawsze lubiła i szanowała panią Marię. W końcu jednak postanowiła podzielić się swoimi refleksjami w felietonie opublikowanym na portalu gazeta.pl.
- Dziś szokujące wyznania są na porządku dziennym. W mediach roztrząsa się najbardziej prywatne sprawy, aby w ten sposób zyskać popularność, bo właśnie wchodzi nowy film, wychodzi nowa książka. W końcu nieważne, jak mówią, byle po nazwisku.(…) Jak nikt nigdy zbanalizowała aborcję, wpisując ją nie w krąg dylematów moralnych, ale tabloidowych wyznań. (...) Pani Maria Czubaszek aborcję potraktowała trochę jak wyrwanie zęba. I chyba najbardziej szokująca jest właśnie ta nonszalancja - napisała w swoim felietonie Kolenda-Zaleska.
ZOBACZ TAKŻE: Przerażający sekret Czubaszek ujawniony. „Robiła to z przymusu”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News