child-children-girl-happy
Wiadomości Pikio - 23 Listopada 2017

Ikea wycofuje produkty. Z ich powodu NIE ŻYJE już 8 dzieci

Ośmioro dzieci zmarło podczas korzystania z mebli od popularnego koncernu. To wystarczający powód, aby wycofać ze sprzedaży felerne produkty. 

Po raz kolejny poniosło śmierć dziecko, które zostało przygniecione przez mebel Ikei. Po tym wydarzeniu szwedzka firma wydała oficjalne oświadczenie o wycofaniu ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie komody Malm.

Międzynarodowa firma z wieloletnią tradycją

Ikea to przedsiębiorstwo, które zajmuje się głównie sprzedażą i produkcją mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Firmę tę założył Ingvar Kamprad ponad 70 lat temu w Szwecji, a obecnie Ikea posiada już 315 sklepów w 27 krajach. Sieć ta na polskim ryku istnieje od 1961 roku.ZOBACZ TAKŻE: IKEA zszokowana po otwarciu sklepu. Nie uwierzycie, co zrobili Polacy (foto)

Śmierć pod meblami Ikei

Podczas snu na dziecko spadł źle zamocowany do ściany mebel "Malm" - to właśnie było przyczyną śmierci 2-letniego Josefa Dudka z Kalifornii. Ale to nie jedyny tragiczny wypadek z udziałem produktów szwedzkiego przedsiębiorstwa. Od 1989 roku śmierć w ten sam sposób poniosło ośmioro dzieci. W roku ubiegłym sieć sklepów wycofała komodę w określonych krajach. Po ostatnim tragicznym w skutkach wypadku 2-latka, przepis objął także USA i Kanadę. – Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego zawarliśmy do zestawu instrukcję, w jaki sposób właściwie przymocowywać mebel do ściany by nie spadł – tłumaczy rzeczniczka Ikei. – Nie jesteśmy przekonani, że wycofanie produktu to dobre rozwiązanie, powinniśmy raczej pouczać klientów jak zapobiegać wypadkom – dodała.

Kampania dotycząca bezpieczeństwa nie przyniosła efektów

Komodę "Malm" objęto specjalnym programem "secure it”, która miała na celu zwiększenie świadomości konsumentów w kwestii bezpieczeństwa. Niestety do tragicznych wypadków dochodziło nadal.

Ikea zapłaci odszkodowanie?

Prawnik rodziców 2-letniego Josefa Dudka wyjaśniał, że starania przedsiębiorstwa w kwestii zapobiegania tragicznym wypadkom są nieskuteczne, dlatego domaga się odszkodowania od Ikei.ZOBACZ TAKŻE: IKEA wycofa ze sprzedaży ostre narzędzia bo imigrant zamordował nożemWarto wiedzieć, że Ikea umożliwia zwrot omawianego przez nas produktu lub zapewnienie bezpłatnego zestawu do bezpiecznego montażu ściennego. Na chwilę obecną już ponad milion użytkowników zdecydowało się na oddanie swojej komody „Malm” do sklepu. Źródło: wprost.pl
Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!Czytaj dalej
10 przepowiedni, które okazały się prawdą10 przepowiedni, które okazały się prawdąCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News