Ikea jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw znanych z produkcji i sprzedaży mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Mimo gigantycznego zaplecza majątkowego i ogromnych wpływów na całym świecie, gigantowi zdarzył się błąd. Jeśli masz tą lampę w domu, natychmiast ją zwróć. Może stanowić zagrożenie. 

Ikea jest jedną z największych na świecie firm, która zajmuje się produkcją oraz sprzedażą mebli i artykułów dekoracyjnych. Z pewnością każdy z nas odwiedzał ją podczas urządzania własnego pokoju czy remontowania mieszkania, możliwe również, że nabyliśmy bardzo popularną lampę, przed którą teraz ostrzega meblowy gigant. Nawet ogromny kapitał i dziesiątki sklepów na całym świecie nie uchroniły producentów przed wpadką. Ikea ostrzega, produkt może stanowić zagrożenie.

Ikea ostrzega: jeśli masz tę lampę w domu, natychmiast wróć ją do sklepu

Jedną z niezwykle popularnych lamp kupowanych w sieci sklepów Ikea był sufitowy model CALYPSO. Jak się okazuje, wszyscy klienci, którzy posiadają egzemplarze oznaczone datownikami od 1625 do 1744 powinni jak najszybciej udać się do najbliższego sklepu i poprosić o wymianę egzemplarza lub zwrot pieniędzy.

– Wszystkie nasze produkty są testowane pod kątem zgodności z obowiązującymi standardami i przepisami. Mimo to, IKEA otrzymała zgłoszenia od klientów informujące o przypadkach, gdy szklany klosz lampy sufitowej CALYPSO (nr artykułu w Polsce 200.324.15) spadł. W trosce o bezpieczeństwo klientów, aby uniknąć podobnych wypadków, IKEA podjęła decyzję o wycofaniu lamp sufitowych CALYPSO wyprodukowanych między 25. tygodniem 2016 roku a 44. tygodniem 2017 roku (oznaczonych stemplami od 1625 do 1744, gdzie dwie pierwsze cyfry oznaczają rok produkcji, a dwie ostatnie tydzień produkcji) – tak brzmiał oficjalny komunikat sklepu.

Jak podaje producent mebli, klienci nie muszą się również martwić o dowód zakupu – nie będzie on wymagany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!

Polska jednym z największych producentów mebli

Firma założona została w 1943 roku i od tamtego czasu zbudowała swoją mocną pozycję na światowym rynku meblowym. Określa się, że Polska jest drugim po Chinach największym producentem mebli sprzedawanych w Ikei, a pierwszy kontrakt na produkcję zawarty został ponad 50 lat temu. Już 8 lat temu ogromna firma współpracowała z 60 polskimi producentami mebli. Najstarszym obecnie działającym sklepem Ikea jest placówka w mazowieckich Jankach

Szacuje się, że przychody firmy przekraczają 30 mld euro, a posiadane aktywa wynoszą ponad 50 mld euro. Ikea pochwalić się również może robiącą wrażenie liczbą pracowników, których na 2014 rok było ponad 147 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. PiS będzie miał problem! Ta książka pogrąży całą partię
  2. Gwiazda Rodzinka.pl pokazała mamę! Wyglądają jak bliźniaczki, niesamowite
  3. Kaczyński się wygadał. To oszustwo może pogrążyć rząd PiS

10 polskich wynalazków, które zmieniły świat [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOinteria.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.