Ikea apeluje do klientów! Oświadczenie wmurowało wszystkich w ziemię

Ikea apeluje do klientów! Oświadczenie wmurowało wszystkich w ziemię Źródło: Fot. Pixabay

Ikea to sieć którą Polacy wręcz uwielbiają. Tanie meble, duży wybór akcesoriów, typowe dla tego sklepu dodatki pod postacią ramek czy świeczek za grosze. Osoby odpowiedzialne za marketing tej marki postanowiły wyruszyć z wyjątkową kampanią z okazji Black Friday. Zdecydowanie odbiega ona od ofert płynących z innych sklepów.

Ikea postanowiła podejść do listopadowej promocji zupełnie inaczej, niż jej konkurencja. Przygotowała co prawda specjalne rabaty, jednak to nie one stanowią najważniejszy element czarnego piątku w wydaniu Ikea. Na stronie pojawiła się bowiem zupełnie nowa kolekcja, a pochodzące z niej rzeczy są dostępne za... zero złotych.

Ikea świętuje Black Friday. Nietypowy komunikat

Ikea z okazji Black Friday stworzyła zupełnie nową kolekcję. Składa się ona z naszych własnych, starych rzeczy. Sieć zwróciła uwagę na problem, jakim jest zbytnie gromadzenie niepotrzebnych nam przedmiotów. Sklep zachęca, aby zamiast kupować kolejne, niepotrzebne rzeczy, dać drugie życie tym starym. Jest to nietuzinkowe podejście, biorąc pod uwagę, że osobom proponującym nam towar zazwyczaj bardzo zależy na tym, abyśmy kupili go jak najwięcej. To generuje bowiem zysk. - Amerykańska tradycja Czarnego Piątku na dobre zagościła w Polsce, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, również w naszych sklepach pojawią się ciekawe oferty. Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić do tego, by zatrzymać się na chwilę i przemyśleć, co realnie PRZYDA SIĘ w naszych domach, czego faktycznie potrzebujemy, a także szukać wyprzedażowych ofert, które pomogą przywrócić do życia przedmioty, jakie mamy już w domu. Można dać im drugą szansę, np. poprzez naprawę, dodanie nowych elementów, przemalowanie na inny kolor. Nieużywane akcesoria można też przekazać tym, którzy chętnie je wykorzystają. Stąd właśnie pomysł na wirtualną serię IKEA, która nic nas nie kosztuje. Dlaczego? Bo każdy ma ją już w swoim domu - można przeczytać w komunikacie Ikei.

Ikea zachęca do dzielenia się z najbardziej potrzebującymi osobami

Ikea nie chce, abyśmy nieużywane przedmioty tak po prostu wyrzucili. Proponuje, aby przekazać je tym, którzy potrzebują czyjegoś wsparcia i pomocnej dłoni. Może coś, co dla nas jest zwykłym śmieciem, dla kogoś innego okaże się być prawdziwą radością?DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Nieużywane akcesoria można też przekazać tym, którzy chętnie je wykorzystają. Stąd właśnie pomysł na wirtualną serię IKEA, która nic nas nie kosztuje. Dlaczego? Bo każdy ma ją już w swoim domu - możemy przeczytać w komunikacie. Jednocześnie sieć podkreśla, że zbytni konsumpcjonizm prowadzi do zagłady naszej planety. Sklep zachęca do tego, aby wspólnymi siłami zadbać o dobro naszej Ziemi. - W IKEA chcemy ograniczać zużycie zasobów, dlatego dążymy do tego, by naszą działalność prowadzić w oparciu o koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. Co to znaczy? To, że wykorzystujemy materiały odnawialne, ponownie przetworzone i nadające się do recyklingu,  korzystamy z odnawialnych źródeł energii, pracujemy nad rozwiązaniami, dzięki którym nasze produkty będą mogą służyć jeszcze dłużej i wrócić do obiegu – naprawiane, ponownie użyte oraz poddane recyklingowi - proponuje Ikea.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Horoskop dzienny na środę 21.11.2018 dla wszystkich znaków zodiaku! Co przyniesie Ci los?
  2. „Ratowałbyś Kaczyńskiego, gdyby zasłabł”? Odpowiedź ministra rozwścieczy niejednego
  3. Jackowski zdradza przyszłość Kaczyńskiego i Morawieckiego! Opadną Wam szczęki
  4. Politycy PiS są przerażeni. Błagają Kaczyńskiego o podjęcie radykalnego działania
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
Następny artykuł