Policja musiała wejść do Ikei. 3 tysiące osób grało tam w chowanego

Policja musiała wejść do Ikei. 3 tysiące osób grało tam w chowanego Źródło: wikipedia.org/Kazimierz Mendlik

Ikea jest sklepem o ogromnej powierzchni. Zabawa w chowanego właśnie tam miała być świetnym doświadczeniem dla 3000 osób. Ich plan jednak pokrzyżowała policja.

słynie z ołówków i mebli do samodzielnego złożenia. Sklepy sieci są zazwyczaj ogromne, a przestrzeń wypełniają ekspozycje mebli oraz ozdób do mieszkania. Grupa młodych ludzi uznała takie środowisko za wymarzone do gry w chowanego. Tysiące osób zebrało się, aby spróbować takiej zabawy. Do akcji musieli wkroczyć funkcjonariusze.

Zabawa w chowanego w sklepie Ikea?

Zdarzenie zostało zainicjowane na Facebooku, gdzie młodzi ludzie z Glasgow postanowili utworzyć wydarzenie pod tytułem "Największa zabawa w chowanego w Glasgow". Polem do gry miał być jeden z sklepów Ikea ze względu na dużą powierzchnię i wiele miejsc idealnych na kryjówkę. Wzbudzili ogromne zainteresowanie, a swój udział zadeklarowało aż 3 tysiące użytkowników portalu. Dzień, w którym mieli zrealizować swój plan, wypadał w sobotę 31 sierpnia. 

Młodzież miała się chować pod łóżkami, a nawet w lodówkach. Nie wiadomo jednak, kto pełniłby rolę szukającego i ilu by ich było, bowiem grupa została przegoniona przez policję. Funkcjonariusze nie pozwalali też wchodzić na teren marketu osobom, które wyglądały, jakby były uczestnikami wydarzenia. Plan się nie powiódł, a wszyscy chętni na nietypowe spędzenie czasu musieli opuścić teren sklepu. Post również ostatecznie został usunięty z Facebooka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Komfort klientów jest najważniejszy

Przedstawiciele Ikei byli zmuszeni do wezwania policji, bowiem zabawa przybrała według nich niebezpieczny rozmiar, a do tego stanowiła zagrożenie dla komfortu zwykłych klientów. Menadżer placówki, Rob Cooper, wystosował w tej sprawie oficjalny komunikat.

- Doceniamy pomysł, że zabawa w naszym sklepie może być dla niektórych interesująca, jednak nie możemy pozwolić na tego typu aktywności ze względu na to, że obiecujemy naszym klientom bezpieczne i relaksujące robienie zakupów - powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. Panna młoda nie pozwoliła druhnie przyjść na wesele. Kobieta nie chciała założyć peruki, żeby ukryć swoją chorobę

2. Donald Tusk BARDZO MOCNO o hejterach z PiS

Nie da się zaprzeczyć, że tak duża grupa osób ukrytych w najmniej spodziewanych miejscach mogłaby znacznie wpłynąć na wygodę kupujących. Chyba nikt nie chciałby otworzyć w sklepie lodówki, w której byłby schowany człowiek. Do tego trzeba dodać chaos, który powstałby podczas szukania wszystkich uczestników zabawy.

 

  1. Co mówi o tobie twój kolor oczu? Nic nie przygotowało was na to, czego się dowiecie
  2. Kaszpirowski osiągnął spektakularny sukces i nagle zniknął. Aż trudno uwierzyć w to, co się z nim stało
  3. Czy Violetta Villas miała dzieci? Po jej śmierci był problem
  4. Popularny polski jasnowidz fatalnie się pomylił. Kosztowało go to życie
  5. Meghan Markle uderzyła pięścią w stół. Nigdzie się nie rusza, a Harry jedzie na wesele byłej dziewczyny!

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News