Wojna prezydencka dalej trwa. Teraz wszystko stało się jasne. Wiemy, o co tak naprawdę gra Duda. Zdziwicie się, jak zobaczycie jaka jest prawda.

Wszyscy jesteśmy świadkami wojny wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda nie jest w stanie dogadać się z kierownictwem partii, a oni miażdżą jego projekty w sprawie Sądów Najwyższych i Krajowej Rady Sądowniczej. Nic dziwnego, że głowa państwa w tym przypadku grozi wetem. Zapowiadają się dalsze boje w tej sprawie, Duda ma na to swój plan.

Poprawki są nie do przyjęcia

Prezydent cały czas powtarzał, że będzie oceniał ich ostateczny kształt, kiedy wyjdą z parlamentu. Prace jednak się nie zakończyły, a w komisji pojawiły się kolejne poprawki, na które Andrzej Duda nie patrzy przychylnym okiem. Podsekretarz stanu Kancelarii Prezydenta Anna Surówka-Pasek oraz jego doradczyni Zofia Romaszewska mówiły, że większość z tych poprawek jest absolutnie nie do przyjęcia.

ZOBACZ TAKŻE: DUDA WŁAŚNIE ZNISZCZYŁ KACZYŃSKIEGO. Z TEGO PREZES SIĘ NIE PODNIESIE

Przyjęcie projektów miało ostudzić atmosferę, ale to były tylko pozory. Kancelaria Prezydenta chce, by Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło wiele z przyjętych poprawek. Jeden z polityków PiS mówi „Faktowi”, jak to wygląda”.

Zobaczymy, na ile Andrzejek powojuje. To tak naprawdę początek negocjacji, a nie koniec. On gra tak naprawdę na wyrzucenie Ziobry i Macierewicza z rządu – przekonuje polityk PiS.

Przejrzy ustawę punkt po punkcie

Prezydent ma podjąć decyzje po przejrzeniu poprawka po poprawce całej proponowanej ustawy. Jak podaje ten sam polityk, to od postawy Andrzeja Dudy zależy, czy Jarosław Kaczyński ustąpi i czy w zamian za dymisje ministrów obrony narodowej oraz sprawiedliwości prezydent odpuści sądy.

ZOBACZ TAKŻE: FILM Z PREZYDENTEM DUDĄ HITEM SIECI. NIE WYTRZYMAŁ WŁASNEGO ŻARTU (VIDEO)

Z tego co mówi cytowany polityk wiadomo, że Andrzej Duda nie ma zamiaru ustąpić. Będzie walczył o sądy do upadłego. Wynika więc, że wojna prezydenta z własnym ugrupowaniem trwa dalej i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie się uspokoiło.

Źródło: fakt.pl

Zobacz również

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Zobacz również