I to się nazywa konkret. Kukiz równo objechał opozycję i PiS

I to się nazywa konkret. Kukiz równo objechał opozycję i PiS Źródło: źródło: youtube.com/Telewizja wPolsce

Lider Kukiz'15 postanowił zabrać głos po tym, co wydarzyło się w środę w Parlamencie Europejskim, gdzie prowadzona była debata dotycząca praworządności w Polsce. Jak zaznaczył Kukiz, obecnie nie tylko Prawo i Sprawiedliwość okryte jest hańbą, ale także partie opozycyjne jak Nowoczesna i Platforma Obywatelska. W mocnych słowach ujawnił, co sądzi o obu stronach sporu.

Zdaniem Kukiza obecna władza faktycznie "siermiężnie i bezpardonowo dąży do władzy autorytarnej i wycina wszystko, co niepisowskie". Równocześnie jednak Kukiz nie może wybaczyć opozycji, że ta skarżyć się na taki stan rzeczy poleciała do władz Unii Europejskiej. Jak podkreślił Paweł Kukiz w ostrych słowach, nigdy nie zgodzi się na donosicielstwo i pomoc od obcych państw, bo to "targowicki sposób załatwiania problemu". - O ile zgadzam się, że PiS siermiężnie i bezpardonowo zawłaszcza Państwo, dąży do władzy autorytarnej i "wycina" absolutnie wszystko, co niepisowskie, to nigdy nie pogodzę się z targowickim sposobem załatwiania problemu. Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania "bratniej pomocy" od obcych Państw - czy to w postaci rezolucji, czy czołgów - oświadczył Kukiz.

"Zdrajcy i kapusie" a sprawa polska

Lider ruchu Kukiz'15 nie poprzestał jednak na tych ostrych słowach. Jak podkreślił były muzyk, przez osiem lat Platforma Obywatelska mogła coś w prawie zmienić. PO mogło postarać się o zmiany ustrojowe, które "uniemożliwiłyby autorytarne rządy". Tego jednak nie zrobiono. Jeszcze raz przy tym polityk podkreślił, że zgadza się, iż "PiS przekroczył granicę arogancji", ale "kapusiom platformianym hańba", bo sprawy polskie załatwia się w Polsce.  - Mieliście, zdrajcy i kapusie z PO, osiem lat, aby wprowadzić takie zmiany ustrojowe, które uniemożliwiłby autorytarne metody sprawowania władzy. Mieliście osiem lat, żeby np. stworzyć ustawę o obligatoryjnym referendum dla władz, która to instytucja uniemożliwiłaby PiS władzę absolutną. (...) Choć uważam, że PiS przekroczył granice arogancji, pychy i chciwości - powiem Wam jedno, kapusie platformiane. Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce. A skoro nie potraficie - won z Polski - podsumował lider Kukiz'15. źródło: facebook.com/kukizpawel źródło: facebook.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News