I Komunia Święta
Flickr.com Piotr Drabik
Konrad Karpiuk - 25 Maja 2020

Dariusz został postawiony przed faktem dokonanym w sprawie I Komunii Św. Jest druzgotany, jak mogli?

I Komunia Święta w tym roku ma odbyć się w innym terminie, ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Jak zapowiadają księża, uroczystości planowane są dopiero na jesień. Jednak epidemiolodzy mają na ten temat znacznie inne zdanie. Oburzony jest również pan Dariusz, który został postawiony przed faktem dokonanym i nie do końca rozumie, dlaczego podjęto taką, a nie inną decyzję. Szczególnie, że ma racjonalne argumenty.

I Komunia Święta to ważny sakrament w obrządku katolickim. Jest również istotnym etapem dla dzieci z podstawówki, które w tym roku uroczystość komunijną będą miały w innym terminie. Jak jednak pisze pan Dariusz w liście do redakcji Wirtualnej Polski, nie jest to zbyt rozsądny pomysł. Ma także za złe rodzicom to, co zrobią w obliczu pandemii.

I Komunia Święta przeniesiona, ale nie wszystkim ten pomysł się podoba

W Polsce wokół uroczystości komunijnych wytworzyło się wiele specyficznych praktyk. Kościelna ceremonia jest organizowana przez niektórych rodziców z taką pompą jak śluby. Po przyjęciu komunii tradycyjnie jest organizowana impreza z udziałem rodziny, na której dzieci dostają prezenty. Nie dziwi więc fakt, że uczniom zależy na zorganizowaniu imprez.

Nie żyje policjantMedia obiegły okropne wiadomości. Nie żyje Łukasz LatanowiczCzytaj dalej

Jak jednak pisze pan Dariusz w liście do Wirtualnej Polski, pomysł organizowania imprez, mimo zagrożenia epidemicznego uważa za niezbyt rozsądny. Sam mimo rozluźnienia się przepisów unika kontaktów społecznych i dużych skupisk ludzi. Jest też ojcem chrzestnym i wygląda na to, że czeka go komunia chrześniaka, ale wolałby się na niej nie pojawiać.

Pan Dariusz twierdzi, że takie zachowanie jest egoistyczne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Syn nagle upadł na ziemięSyn wrócił z podwórka. Chwilę potem upadł, w szpitalu porażająca prawda wyszła na jaw, fatalne skutkiCzytaj dalej

- Chrzestni mają swoje dzieci i często nie mają ochoty ryzykować dla sprawienia przyjemności czyimś dzieciom. Dlaczego osoby, które koniecznie chcą, aby ich dzieci w czasie zarazy miały Komunie Święte, włączają do tego innych ludzi? To skrajny egoizm. W czasie zarazy nikt nie ma prawa żądać od kogokolwiek udziału w czymś, co grozi zarażeniem się - pisał w liście do WP.

Dzisiaj grzeje:

1. 4-latka nagle wybiegła z toalety w McDonald's. Mama spojrzała na jej nogi i pobladła, natychmiast chwyciła za telefon
2. Od poniedziałku wielkie zmiany dla tysięcy rodziców. Chodzi o nasze pieniądze

Sam zaproponował, aby ograniczyć komunię do wydarzenia duchowego, choćby ze względu na przepisy epidemiczne. Co ciekawe, jego opinia zgadzałaby się z tym, co twierdzą epidemiolodzy. Ponadto sam termin budzi swoje wątpliwości, jak stwierdził epidemiolog Bartłomiej Rawski, druga fala pandemii przypadnie na jesień, a miesiące letnie będą znacznie bezpieczniejsze na organizacje takich imprez.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzice od dawna skarżyli się na opiekunkę w przedszkolu. Teraz postawiono jej zarzut morderstwa
  2. Z ostatniej chwili. Nie żyje prawdziwa legenda piłki nożnej. Wybitny gracz miał 89 lat
  3. Mężczyzna włożył kij do leśnego błota. Niebywałe, co się stało potem, przecieramy oczy ze zdumienia
  4. Mało kto wie o tajnym kodzie, który działa na każdym telefonie. Każdy użytkownik powinien go znać
  5. Dopiero teraz Ewa Bem przerywa milczenie. Podjęła trudną decyzję
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Mandaryna wyznała prawdę o Michale WiśniewskimMandaryna dopiero po latach przerwała milczenie. Wyznała prawdę o Michale WiśniewskimCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News