Chociaż huragan Irma oceniany był w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona na 5, czyli miał posiadać maksymalną siłę, osłabł nieco nad Kubą. W wybrzeże Stanów Zjednoczonych uderzy już oceniany na 3. Nie zmienia to jednak faktu, iż będzie niósł za sobą niewyobrażalne zniszczenia i potencjalne ofiary z wiatrami osiągającymi nawet 205 km/h.

W najbliższych godzinach Irma z pewnością uderzy już we Florydę. W jej południowej części odczuwane są obecnie coraz silniejsze porywy wiatru. Wciąż trwa jednak akcja ewakuacyjna, do której zmobilizowano tysiące osób.

Nie wszystko przebiega jednak zgodnie z planem. Na autostradach tworzą się kilometrowe korki, a w sklepach zaczyna brakować jedzenia. Ogromny problem mają także osoby, które próbują zakupić paliwo na stacjach benzynowych.

Przedstawiciele władz Florydy apelują mimo wszystko, aby próbować jak najszybciej uciekać z domów. Huragan do tej pory zabił już co najmniej 24 osoby, więc nie wiadomo, jak tragiczny w skutkach okazałby się dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

https://www.youtube.com/watch?v=LrzgAbp50iw

...

Zobacz również

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach