House of Cards - sezon 7. Netflix
facebook.com/pg/HouseofCards/photos
Wiadomości Pikio - 27 Maja 2019

Będzie 7. sezon House of Cards? Fabuła została zamknięta

House of Cards - sezon 7. Finał szóstego sezonu podzielił fanów, którzy od dawna uważali, że fabuła produkcji nie zmierza w dobrą stronę. Czy istnieje zatem szansa na to, że serial kiedykolwiek jeszcze wróci do łask?

House of Cards - sezon 7. powstanie? Flagowy serial Netflixa po emisji kilku sezonów zyskał status kultowego. Ogromna popularność produkcji na całym świecie wynikała z atrakcyjnego scenariusza, oryginalnego pomysłu oraz niezwykle charakterystycznej postaci Franka Underwooda, w którego rolę fenomenalnie wcielił się Kevin Spacey.

Ile sezonów ma House of Cards?

House of Cards to amerykański serial powstały na podstawie powieści Michaela Dobbsa, którego światowa premiera miała miejsce 1 lutego 2013 roku. Serial w błyskawicznym tempie zaczął zyskiwać popularność między innymi ze względu na ciekawy gatunek, jakim jest dramat polityczny. Widzowie, którzy interesują się polityką, chętnie sięgają do filmów, w których mają okazję zobaczyć, jak wygląda od kuchni życie ludzi na wyższych państwowych szczeblach. Seria House of Cards bezdyskusyjnie dawała im taką możliwość. 

Fabuła serialu skupia się na losach Francisa Underwooda, bezwzględnego i charyzmatycznego polityka, u którego dążenie do celu za wszelką cenę wydaje się najwyższą wartością. W rolę głównego bohatera w znakomity sposób wcielił się Kevin Spacey, nadając oryginalnej postaci jeszcze więcej kolorytu i jakości. Oprócz kontrowersyjnego Spacey'a w serialu występuje wiele utalentowanych aktorów, którzy w świetnym stylu odzwierciedlili charaktery granych przez siebie postaci. W obsadzie znaleźli się między innymi: Robin Wright, Kate Mara, Michael Kelly i Peter Russo.

W ciągu pięciu lat twórcy produkcji wyemitowali 73 odcinki, podzielone na sześć pełnych sezonów. 5 pierwszych serii liczyły po 13 odcinków, natomiast ostatnia - 8. Żaden z epizodów nie odznaczał się konkretnym tytułem. Wszystkie odcinki nazywały się kolejno: Rozdział 1, Rozdział 2, Rozdział 3...

Produkcja miała wielu reżyserów. Jako ciekawostkę możemy podać fakt, że przy produkcji nad serialem pracowała również Agnieszka Holland. Polski akcent w tak wielkim przedsięwzięciu to z pewnością powód do dumy. 

Kiedy będzie nowy, 7. sezon House of Cards?

Chociaż losy Franka Underwooda cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów na całym świecie, mało kto z nich chciałby, aby serial był nadal kontynuowany. Z początku fenomenalna i oryginalna pod wieloma względami produkcja przeistoczyła się w serial, który z zaciekawieniem śledzili tylko najwierniejszy fani. Powodem niezadowolenia widzów była przede wszystkim kuriozalna fabuła, której wątki były niezwykle nierealne, a pomysły scenarzystów oderwane od rzeczywistości. Publiczność narzekała na wielowątkowość, która z trudem łączyła się w logiczną całość. Prawdziwym końcem serialu miała być jednak informacja o zakończeniu współpracy z głównym aktorem serialu. Kevin Spacey z powodu wielkich kontrowersji, które pojawiły się wokół jego prywatnego życia, został przez twórców usunięty z obsady produkcji. 

Po odejściu głównego bohatera, Netflix zdecydował się na emisję ostatniego sezonu, liczącego osiem odcinków. Serial opowiadający o mechanizmach demokratycznych, instrumentach aparatu państwa oraz politycznych kryzysach powoli zbliżał się ku końcowi. Ostatnia seria skupia się na karierze Claire - żonie głównego bohatera oraz jego zagadkowej śmierci. W finałowej scenie dowiadujemy się, że zabił go jego najwierniejszy współpracownik - Doug. 

Finałowa scena zamyka główny rozdział serialu i trudno wyobrazić sobie, na jakich wątkach miałaby opierać się jego kontynuacja. Szósta odsłona spotkała się z dużą krytyką widzów, a przysłowiową wisienką na torcie ich niezadowolenia była właśnie wspomniana, ostatnia scena 73. odcinka. 

Ostatni, szósty sezon popularnego serialu został wyemitowany 2 listopada 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gdzie oglądać Breaking Bad online? Platformy takie jak CDA czy Zalukaj udostępniają serial?
  2. The 100 wraca do Netflix. Fani nie mogą się doczekać 6. sezonu
  3. The Society - nowy serial Netflixa. Czy będzie hit?
  4. Kiedy premiera Wiedźmina? Netflix nie potwierdza przecieków medialnych
  5. Easy - serial Netflixa ma już 3 sezony. Najnowszy niedawno się pojawił
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News