Arcybiskup buduje luksusowy hotel za miliony złotych. Dał mieszkańcom propozycję nie do odrzucenia

Arcybiskup buduje luksusowy hotel za miliony złotych. Dał mieszkańcom propozycję nie do odrzucenia Źródło: Fot. Pixabay.com

Hotel, który ma powstać dzięki wsparciu arcybiskupa, kosztuje wiele milionów złotych, a okoliczni mieszkańcy wydają się nie mieć nic przeciwko temu. Duchowny złożył im wspaniałą propozycję w zamian za poparcie.

Hotel 4-gwiazdkowy na wsi, w otoczeniu nienaruszonej działaniem człowieka przyrody. Widok z okna na piękne jeziora i zielone drzewa. Ekskluzywny budynek ze wspaniałą obsługą i najlepszym jedzeniem. Tak wygląda plan na zagospodarowanie jednego z terenów w Polce, a pomysłodawcą i głównym realizatorem tego przedsięwzięcia miałby być arcybiskup Józef Górzyński. 

Arcybiskup pomaga wybudować luksusowy hotel 

W okolicach Olsztyna Archidiecezja Warmińska i spółka deweloperska BBI planują wspólnymi siłami wybudować 4-gwiazdkowy hotel razem z kompleksem ponad 30 ekskluzywnych domów. Szacowana wartość inwestycji wynosi 300 mln zł. Sprawie towarzyszą wielkie emocje ze względu na udział Kościoła w budowie. Duchowni mieliby mieć 51 procent udziałów w całym biznesie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Głównym aspektem sprawy, który budzi obawy, jest zagrożenie dla środowiska naturalnego znajdującego się w miejscu budowy. Lokalni przyrodnicy nie chcą naruszać tych terenów tylko po to, aby powstał tam ekskluzywny hotel, do którego będą zjeżdżać się ludzie z całego kraju. Nie wydaje im się, by napływ turystów mógł mieć pozytywny wpływ na dziki stan przyrody.

Jednak nie tylko to jest problemem. Projekt nie zostanie zrealizowany bez poparcia lokalnej społeczności - ta jednak wydaje się przychylna pomysłowi duchownych, którzy chcą inwestować pieniądze w okolicy. Możliwe, że niemała rolę odegrała w tym propozycja, z jaką wystąpiła do mieszkańców Archidiecezja Warmińska. 

Arcybiskup w zamian za poparcie dał mieszkańcom propozycję nie do odrzucenia: doprowadzenie do wsi prądu i wody, choć i tak będą zmuszeni to zrobić przy budowaniu hotelu. Kolejnym argumentem "za" dla lokalnej społeczności jest budowa drogi, a oprócz tego każdego roku będzie przekazywany milion złotych, płacony jako podatek od nieruchomości. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Decyzja o powstaniu hotelu będzie w ostatecznym rozrachunku należała do mieszkańców wsi. Będą oni głosować w tej sprawie. Atrakcyjna oferta duchowieństwa może mieć znaczący wpływ na dalsze losy tego terenu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w pośpiechu wycofuje wadliwy produkt. Stwarza ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA!
  2. Zdradzał swoją żonę od lat. Gdy dostał list od byłej kochanki, zemdlał
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza   

źródło: wp

Następny artykuł