Ukradli datki na hospicjum i leczenie chorego 2 latka. Złodzieje uciekli z pieniędzmi

Ukradli datki na hospicjum i leczenie chorego 2 latka. Złodzieje uciekli z pieniędzmi Źródło: pixabay

Hospicjum miało dostać pieniądze na pomoc potrzebującym. Złodzieje nie mieli skrupułów, aby ukraść te datki. Co więcej, ukradziono też pieniądze przeznaczone na leczenie 2,5-letniego chłopczyka.

Hospicjum to miejsce, które daje nadzieję na lepsze życie wielu samotnym i potrzebującym osobom. Niestety, prowadzenie takiej działalności jest bardzo kosztowne. Zarówno leki, sprzęt, jak i rzeczy codziennego użytku bardzo dużo kosztują, nie wspominając o uprzednim przygotowaniu takiego miejsca do otwarcia. Hospicjum miało szansę na poprawienie warunków życia pacjentów. Niestety, złodziejom nie przeszkadzał fakt, że te pieniądze były dla potrzebujących. Okradli nie tylko to miejsce, ale i 2,5-letniego chłopca, który zmaga się z chorobą.

Była to szansa dla hospicjum i chłopca

Bezbronne osoby ucierpiały na tej kradzieży. Aż ciężko uwierzyć, że złodzieje, mogliby mieć sumienie. W niedzielę zorganizowano zbiórkę na Biegu 5. Kopców, wystartowało w nim prawie 700 zawodników. Każdy biegacz wrzucał do opieczętowanej puszki Fundacji Świetlikowo minimum 30 zł. Informowano, że zazwyczaj kwoty były hojniejsze. Każdy bardzo chciał pomóc w tak pięknej inicjatywie. Bieg miał na celu zbiórkę środków na budowę hospicjum w Tychach oraz leczenie 2,5-letniego Fabiana. Podczas biegu organizatorzy zebrali aż kilkadziesiąt tysięcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Złodziej dokonał kradzieży pieniędzy dla potrzebujących

Niestety doszło do bardzo przykrego incydentu. Złodziej uciekł z puszką pełną pieniędzy. Pewien mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi i zabrał puszkę z pieniędzmi. Szybko po tym odjechał samochodem, ciemnym Fordem Mondeo. Według świadków rejestracja samochodu zaczynała się od liter KCH (Chrzanów). Policjanci apelują o pomoc w ujęciu sprawcy.

Mężczyzna ma ok. 30 lat, 170 cm wzrostu i jest łysy. Był w szarej bluzie lub kurtce. Trwa przeglądanie wszystkich zdjęć z tego wydarzenia, w celu opublikowania portretu sprawcy. Złodziej odjechał w kierunku Chełma Śląskiego, w samochodzie czekał już na niego kierowca. Wygląda na to, że przestępstwo było zorganizowane.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została zgwałcona na oczach matki. Po wszystkim kobieta powiedziała do córki jedno porażające zdanie

2. Watykan trzymał to w ogromnej tajemnicy przed światem. Papież Franciszek przeszedł operację

- Brak słów. Płakać nam się chce, nie wiemy co zrobić. Kilka miesięcy organizacji, poświęcania czasu i coś takiego - mówił "Dziennikowi Zachodniemu" organizator biegu, Michał Żerdka.

Zrozpaczeni organizatorzy biegu czekają na jakieś informacje w sprawie. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogli widzieć mężczyznę. Oświadczyli również, że nie poddają się i zorganizują zbiórkę ponownie. Zależy im na pomocy dla chłopca i budowie hospicjum.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka
  3. Mąż strasznie upokorzył żonę podczas mowy pogrzebowej. Umarła na zabójczy nowotwór
  4. Kobieta w 9 miesiącu ciąży nie chciała przestać tańczyć. Zrobiła krok w lewo i nagle wszystkim odebrało mowę
  5. Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie   
  6. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

źródło: tokfm

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News