To będzie prawdziwy horror, który dotknie aż 40 milionów ludzi. Szaleńczy żywioł jest jednym z najbardziej niebezpiecznych, który spustoszeje połacie ziemi.

W Polskę niedawno uderzyły dwa orkany – Grzegorz i Ksawery. To jednak nic przy tym , co zmierza ku wybrzeżom Stanów Zjednoczonych. Burza tropikalna Philippe, która ukształtowała się w pobliżu Kuby i Bahamów może dotknąć aż 45 milionów mieszkańców USA.

Jako pierwsi skutki niebezpiecznego żywiołu na swojej skórze odczuli mieszkańcy Florydy. Na terenie południowego stanu od kilkunastu godzin występują ulewne opady i porywisty wiatr.

Zagrożony Nowy Jork

Prędkość wiatru osiąga 80 km/h, a ulewom wyładowania elektryczne. Amerykańscy meteorolodzy ostrzegają, że żywioł przemieszcza się w kierunku północnym, a najbardziej zagrożone jest północno-wschodnie wybrzeże USA, na którym znajdują się m.in. Boston oraz Nowy Jork.

Meteorolodzy ostrzegają, że silne i długotrwałe opady deszczu mogą spowodować powodzie i podtopienia. Amerykanie muszą przygotować się również na przerwy w dostawach prądu. Z powodu ekstremalnych warunków pogodowych zawieszono wszystkie rejsy statków na zagrożonym obszarze. Krajowe Centrum ds. Walki z Huraganami zaleca mieszkańcom zachowanie ostrożności i zachęca do przeczekania niebezpieczeństwa w domu.

Źródło: wprost.pl

W strefie skażenia: Tak dziś wygląda Czarnobyl [ZOBACZ!]

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Zobacz również