Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 trwają już od dwóch dni. W tym czasie rozdano prawie 50 medali, a na czele medalowej klasyfikacji stoją Niemcy. Niestety nie wszystko odbyło się w miłej i pokojowej atmosferze. Homoseksualni olimpijczycy ogłosili bunt!

Stany Zjednoczone na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie wystawiły najliczniejszą reprezentację. Do Korei z Ameryki przyjechało aż 242 atletów, którzy wezmą udział w każdej ze 102 konkurencji w 15 dyscyplinach.

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Kot wściekły po konkursie. „To PARODIA!”

Opatrzeni „Gwiazdami i pasami” sportowcy zwykle robią wielką furorę na zimowych olimpiadach. Razem z przyjaciółmi z Kanady, których reprezentacja liczy „jedynie” 226 sportowców walczą o jak najwięcej medali. Obecnie są odpowiednio na miejscach czwartym i drugim.

Rywalizacja między dwoma państwami jest najbardziej widoczna w hokeju na lodzie. W tej dyscyplinie wszyscy spodziewają się północnoamerykańskiego finału.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Żyły na Igrzyskach. Przez TO nie wystąpi w konkursie

Igrzyska to także skandale. Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów w Korei doszło do protestów osób sprzeciwiających się północnokoreańskiej propagandzie w czasie zawodów. Miejmy nadzieję, że nikt nie zdecyduje się na użycie przemocy wobec cywilów i sportowców, jak miało to miejsce na letnich olimpiadach w 1972 i 1996 roku.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 w atmosferze skandalu

Niestety nie wszyscy czują się wspierani przez swoje kraje, a w szczególności amerykańscy reprezentanci otwarcie mówiący o swoim homoseksualizmie. Dwóch z nich odmówiło spotkania z wiceprezydentem USA Mike’em Pence’em.

ZOBACZ TAKŻE: Spektakularna wpadka Trumpa. Wiceprezydenta aż zamurowało (WIDEO)

Głosem oburzonych Amerykanów są łyżwiarz Adam Rippon i narciarz Gus Kenworthy. Pierwszy z panów stwierdził, że nie zamierza „spotykać się z kimś, kto robi wszystko, by pokazać, że nie jest przyjacielem gejów, a nawet nazywa ich ‚chorymi'”. Dodał także, że zdania nie zmieni.

Kenworthy stwierdził natomiast, że nie ma ochoty widzieć się nie tylko z Pence’em, ale z przedstawicielami rządu USA w ogóle.

ZOBACZ TAKŻE: Kryzys po podpisaniu! USA właśnie KOMPROMITUJE Polskę przed całym światem

Cóż, wydaje mi się, że wyraziłem się w tej sprawie dość jasno. Nie sądzę, bym miał choćby najmniejszą ochotę na spotkanie z przedstawicielami rządu – uciął dyskusję sportowiec.

źródło: wprost.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 zdjęć Korei Północnej, których Kim Dzong Un nie pozwoliłby ci zobaczyć

8 pierwszych dam, które budzą powszechną fascynację [ZOBACZ!]