Holokaust w “Gwiazdy Tańczą na lodzie” (VIDEO)

Holokaust w “Gwiazdy Tańczą na lodzie” (VIDEO) Źródło: fot. twitter.com

Popularny program telewizyjny przekroczył granice dobrego smaku. Gwiazdy występujące na lodzie wykonały układ łyżwiarki w charakterystycznych pasiastych strojach z naszytą gwiazdą Dawida.

Rosyjski program Ice Age jest odpowiednikiem polskich "Gwiazd tańczących na lodzie". W programie doszło do skandalu. Tatiana Nawka razem z Andriejem Burkowskim, wykonali układ zainspirowany holokaustem. Łyżwiarze byli ubrani w charakterystyczne pasiaste ubrania z naszytymi gwiazdami Dawida. Podczas pokazu udawali między innymi, że do siebie strzelają.

Występ wzbudził falę krytyki. Opisywany był na całym świecie. Nawet w Rosji pojawiły się głosy wskazujące na konieczność przeprosin po feralnym pokazie.

Jak na razie głos zabrała jedynie Tatiana Nawka, która jest żoną Dmitrija Pieskowa, rzecznika Wladimira Putina. Kobieta tłumaczyła, że choreografia nawiązywała do jej ulubionego filmu "Życie jest piękne". Dzieło przedstawia tragiczne losy włoskiej rodziny, która trafia do obozu koncentracyjnego. Są w nim elementy humorystyczne, jednak w ostatecznie przedstawia koszmar holocaustu. W związku z tym ciężko porównywać układ taneczny w programie rozrywkowym z przejmującym obrazem wojennej rzeczywistości.

  Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk Następny artykuł