Dobierają się do Holeckiej! Całe "Wiadomości TVP" znalazły się na celowniku

Dobierają się do Holeckiej! Całe "Wiadomości TVP" znalazły się na celowniku Źródło: Wiadomości TVP

TVP na celowniku innych mediów? Kontrowersyjne postaci pionu informacji mediów publicznych zostały poddane dość ostrej krytyce. Najbardziej ucierpiała Danuta Holecka. Czy rozpęta się burza w sieci?

TVP od wielu miesięcy jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych mediów w telewizji. Okazuje się, że za sprawą kilku charakterystycznych postaci z pewnością dziennikarze stają się inspiracją dla wielu satyryków. Polska wersja SNL właśnie zapowiedziała głośną premierę swojego skeczu. Najbardziej ma się dostać Holeckiej.

Co satyrycy powiedzą o Holeckiej? TVP może się nie pozbierać

- Naszym gościem jest ktoś, kto zawsze potrafi wyjaśnić stanowisko rządu i prezydenta. Prezenterka "Wiadomości TVP" Danuta Holecka - zapowiedziała gościa Laura z SNL Polska "Weekend Update". - Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Polaków, jak i tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno - powiedziała aktorka, odgrywająca postać Holeckiej. Później padają słowa o tym, że media publiczne działają w oparciu o standardy propagandy. Odpowiedzi aktorki, przebranej za prezenterkę pionu informacyjnego, są jednak i absurdalne, i wymowne. W scenariuszu, który zaproponowali producenci popularnego programu "Weekend Update" padają pytania o wypowiedzi Morawieckiego w sprawie ocieplenia klimatycznego. Absurdalne odpowiedzi na temat smogu, Jurka Owsiaka i WOŚP, Jarosława Kaczyńskiego i Angeli Merkel wyraźnie rozbawiły publiczność. Okazuje się, że emisja odcinka może wywołać ogromne poruszenie, bo autorzy tytułu sięgnęli po prawdziwie mocne sformułowania.

Internauci bezlitośni

W Internecie już się pojawiła dyskusja o rzetelności stacji Jacka Kurskiego. Wśród tej z łatwością można doszukać się ostrej krytyki pod adresem dziennikarzy TVP. - Na paskach TVP jest wyścig kłamstw - pojawia się na forum. - Północnokoreańską "Holecką" partia przeniosła na emeryturę - czas na zmiany w TVP - czytamy dalej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Holecka i Rachoń, żywcem przeniesieni z lat 60-tych , "Dziennika Telewizyjnego" - pojawia się dalej. - Już się nie mogę doczekać jak będzie bezpośredni przekaz w TVP po wyborach ze zwolnienia PISowskich szczekaczek - pisze kobieta pod publikacją materiału. - Była na szkoleniu w Korei Północnej - pisze jedna z internaurtek. Okazuje się, że pion informacyjny mediów publicznych wywołuje ogromne kontrowersje. Stacji od wielu lat zarzuca się stronniczość i przekaz, który wyraźnie skręca na prawo. Nie wiadomo jednak, czy prezenterzy "Wiadomości" będą chcieli obejrzeć parodię swoich wystąpień.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wiemy ile zarabiają wszyscy w TVP! Holecka, Ziemiec, zarząd, reporterzy i inni
  2. Śmierć Leppera powraca. Wiadomo kto go rzekomo zabił?
  3. Gwiazda TVN potrzebuje pomocy. Nie ma z nim kontaktu, walczą o jego życie
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Nie mam ochoty na swojego faceta. Oto 10 porad, co zrobić w tej sytuacji
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News