TVP na celowniku innych mediów? Kontrowersyjne postaci pionu informacji mediów publicznych zostały poddane dość ostrej krytyce. Najbardziej ucierpiała Danuta Holecka. Czy rozpęta się burza w sieci?

TVP od wielu miesięcy jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych mediów w telewizji. Okazuje się, że za sprawą kilku charakterystycznych postaci z pewnością dziennikarze stają się inspiracją dla wielu satyryków. Polska wersja SNL właśnie zapowiedziała głośną premierę swojego skeczu. Najbardziej ma się dostać Holeckiej.

Co satyrycy powiedzą o Holeckiej? TVP może się nie pozbierać

– Naszym gościem jest ktoś, kto zawsze potrafi wyjaśnić stanowisko rządu i prezydenta. Prezenterka „Wiadomości TVP” Danuta Holecka – zapowiedziała gościa Laura z SNL Polska „Weekend Update”.

– Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Polaków, jak i tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno – powiedziała aktorka, odgrywająca postać Holeckiej.

Później padają słowa o tym, że media publiczne działają w oparciu o standardy propagandy. Odpowiedzi aktorki, przebranej za prezenterkę pionu informacyjnego, są jednak i absurdalne, i wymowne.

W scenariuszu, który zaproponowali producenci popularnego programu „Weekend Update” padają pytania o wypowiedzi Morawieckiego w sprawie ocieplenia klimatycznego. Absurdalne odpowiedzi na temat smogu, Jurka Owsiaka i WOŚP, Jarosława Kaczyńskiego i Angeli Merkel wyraźnie rozbawiły publiczność. Okazuje się, że emisja odcinka może wywołać ogromne poruszenie, bo autorzy tytułu sięgnęli po prawdziwie mocne sformułowania.

Internauci bezlitośni

W Internecie już się pojawiła dyskusja o rzetelności stacji Jacka Kurskiego. Wśród tej z łatwością można doszukać się ostrej krytyki pod adresem dziennikarzy TVP.

– Na paskach TVP jest wyścig kłamstw – pojawia się na forum.

– Północnokoreańską „Holecką” partia przeniosła na emeryturę – czas na zmiany w TVP – czytamy dalej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

8 faktów, których o. Rydzyk woli nie ujawniać [ZDJĘCIA]

– Holecka i Rachoń, żywcem przeniesieni z lat 60-tych , „Dziennika Telewizyjnego” – pojawia się dalej.

– Już się nie mogę doczekać jak będzie bezpośredni przekaz w TVP po wyborach ze zwolnienia PISowskich szczekaczek – pisze kobieta pod publikacją materiału.

– Była na szkoleniu w Korei Północnej – pisze jedna z internaurtek.

Okazuje się, że pion informacyjny mediów publicznych wywołuje ogromne kontrowersje. Stacji od wielu lat zarzuca się stronniczość i przekaz, który wyraźnie skręca na prawo. Nie wiadomo jednak, czy prezenterzy „Wiadomości” będą chcieli obejrzeć parodię swoich wystąpień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy ile zarabiają wszyscy w TVP! Holecka, Ziemiec, zarząd, reporterzy i inni
  2. Śmierć Leppera powraca. Wiadomo kto go rzekomo zabił?
  3. Gwiazda TVN potrzebuje pomocy. Nie ma z nim kontaktu, walczą o jego życie
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Nie mam ochoty na swojego faceta. Oto 10 porad, co zrobić w tej sytuacji

10 WSTYDLIWYCH tajemnic Marty Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOwp.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl