Zbigniew Hołdys opowiada o tym, co robi Prawo i Sprawiedliwość w Polsce. „Waham się, czy coś, co napisałem, nie zostanie użyte przeciwko komuś”, czy jest inwigilowany?

W programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN24, opowiadał o tym, jak czuje się w państwie PiS. Możliwe, że może to mieć związek z ostatnimi doniesieniami „Gazety Wyborczej” odnośnie do tego, że Policja miała na zlecenie polityków rządu inwigilować opozycję. W tamtym przypadku chodziło głównie o Ryszarda Petru i Obywateli RP.

– Ja ze swoją rodziną rozmawiam przez szyfrowany komunikator i nie, to nie jest przesada. Ja wielokrotnie z przyjaciółmi wymieniając SMS-y nagle się waham, czy coś, co napisałem, nie zostanie użyte przeciwko komuś. Już zaczynam po prostu widzieć to, co widziałem w latach 80. i 70. Przecież ja znam swoich przyjaciół od 1975 roku. Wiem, jakie oni instrukcje dostawali, żeby uchronić się od wpadki. – powiedział w programie.

Jak inwigiluje nas władza? Hołdys ujawnia

Czy szyfrowane rozmowy są potrzebne? Trudno powiedzieć, jednakże biorąc pod uwagę jego ostatnią wypowiedź, można je zrozumieć.

– Dzisiaj jadąc do pani, zauważyłem, że mnie wyprzedził samochód, przejechał przede mnie i gwałtownie zwolnił, tak jakby nie chciał, żebym ja dalej jechał. I tak zrobił trzy czy cztery razy. Ja bym nigdy nie pomyślał o tym, że to jest współczesne SB, myślałbym raczej, że się zaciekawił, bo zobaczył żółtą koszulę, może mnie rozpoznał, ale ta myśl mi mignęła, że zaraz, bo ja może nie zdążę do pani. – powiedział w TVN.

Panikowanie w tej sytuacji może nie być najlepszą reakcją, natomiast powinniśmy pamiętać o tym, by chronić swoją prywatność. Bardzo łatwo ktoś niepożądany i obcy, może uzyskać dostęp do naszych prywatnych danych takich jak rozmowy, czy maile

PRZECZYTAJ: Emerytura nie starcza mu na leki. Pan Zenon sprzedaje książki, żeby pokonać raka
PRZECZYTAJ: Kwaśniewski i Wałęsa razem przeciwko PiS! Będą starcia z policją?!
PRZECZYTAJ: Pies został porwany. Zrobił niezwykła rzeczy, by wrócić

Hołdys
fot. youtube.com/screen/Onet Rano
Hołdys
Flickr.com/@Fryta 73

Hołdys

Frasyniuk robi z siebie męczennika? Internauci kpią ze sprawy zatrzymania [MEMY]


Oto najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie! Na liście są Polacy [ZDJĘCIA]

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.