Mariusz Kamiński, Adam Hofman i Adam Rogacki zostali zawieszeni w prawach członków PiS i klubu. Władze partii żądają wyjaśnień w sprawie finansowania podróży polityków do Madrytu. 

Mariusz Błaszczak poinformował, iż „jest duże prawdopodobieństwo, że doszło do nadużycia”. Zawieszenie ma być najłagodniejszą karą, jaka mogła spotkać posłów w świetle dotychczasowych ustaleń.

O co chodzi? Posłowie PiS mieli wziąć udział w posiedzeniu komisji Rady Europy, aczkolwiek według urzędnika Rady dwóch z nich nie brało udziału w posiedzeniu. Kamiński, Hofman i Rogacki otrzymali zaliczkę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych na podróż samochodem, a zdecydowali się lecieć tanimi liniami.

Sprawa stała się głośna w związku z zachowaniem posłów PiS na pokładzie samolotu, które niemalże doprowadziły do międzylądowania wszczynając karczemną awanturę.

Okazało się, że posłowie PiS na podróż otrzymali zaliczkę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych z kasy Sejmu. dostali ja jednak z przeznaczeniem na podróż samochodem, a zdecydowali się lecieć tanimi liniami.

Kamiński utrzymuje, że po powrocie napisał pismo do władz Sejmu z informacją, że w związku z podróżą samolotem zwróci do kasy pełną kwotę zaliczki.

Posłowie nie pojechali samochodem, bo „zajęłoby to za wiele czasu”.

Klub poinformował, że „cały pobyt posłów wraz z małżonkami poza dniami posiedzenia Komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był opłacany z pienie?dzy prywatnych” oraz że w żaden sposób nie obciążył budżetu Sejmu.

źródło: rp.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.