Wykorzystywanie podobieństw słów i ich znaczeń jest typowym żartem, wykorzystywanym przez internautów. Tym razem jeden z użytkowników internetu postanowił zadrwić sobie z partii Razem.

Partia Razem jest jedną z organizacji, które ostro atakują PiS za działania związane między innymi z reformą sądownictwa. To właśnie ta partia zwróciła uwagę na wykorzystywanie świeżo powstałej Polskiej Fundacji Narodowej do promocji reformy.

W związku z tym jeden z internautów postanowił zadrwić z lewicowej partii, wrzucając na ich profil podsumowanie finansowania Fundacji. W zestawieniu widać znaczne kwoty, przeznaczane na PFN przez różne spółki Skarbu Państwa. Kwoty są niebagatelne, bo oscylują w większości w okolicach 7 mln zł. Wszystkie przekraczają milion.

Na samym dole jest podana kwota sumaryczna: „Razem – 97 500 000 PLN”. Użytkownik przedstawił to podsumowanie właśnie partii Razem, pytając, jak się zamierzają wytłumaczyć z tak dużej kwoty dofinansowania na Fundację, której prezesem jest wszakże warszawski radny PiS-u.

Post został potraktowany z należytym dystansem. Osoba odpowiedzialna za facebookowy profil partii skomentowała go żartobliwie „Motyla noga, wydało się”. Post został polubiony już przez ponad 3,1 tys. użytkowników Facebooka. Udostępniło go 41 osób.

fot. facebook.com/partiarazem

Źródło: facebook.com/partiarazem

...

Zobacz również

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy