14 stycznia odbył się już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywę Jurka Owsiaka wsparło w tym roku wyjątkowo dużo ludzi, którzy okazali się niezwykle hojni. Pewien mężczyzna do puszki WOŚP wrzucił banknot z piorunującą wiadomością do Owsiaka.

Tydzień temu wolontariusze w całym kraju, a także poza jego granicami, zbierali pieniądze, które mają zostać przeznaczone na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków”.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Wreszcie ujawniono ile zarabia Owsiak na WOŚP

Kontrowersje wokół WOŚP i Owsiaka

26. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniosła spektakularny sukces, a fundacji Owsiaka udało się zebrać ponad 81,5 miliona zł. Kiedy doliczy się do tego jeszcze środki, które wpłyną z wciąż trwających charytatywnych aukcji, możemy się spodziewać, że padnie rekord.

Choć wiele osób otwarcie przyznaje, że wspiera działalność Owsiaka, to znajdują się również tacy, którzy są jego zaciekłymi przeciwnikami. W Internecie rozgorzała dyskusja pomiędzy zwolennikami Owsiaka, a osobami, które zarzucają mu nieuczciwość i defraudacje środków pozyskanych podczas zbiórki.

Dodatkowo oliwy do ognia dodał fakt, że w dniu zbiórki Informacyjna Agencja Radiowa rozesłała do przedstawicieli mediów informacje, że fundacja Jurka Owsiaka wcale nie zbiera pieniędzy na ciężko chore i umierające dzieci, a na ogromną imprezę, znaną powszechnie jako „Przystanek Woodstock”.

Owsiak był bardzo oburzony komunikatem, jaki wystosował IAR i tłumaczył, że ani złotówka z WOŚP nie idzie na tę imprezę. Woodstock jest finansowany przez oddzielnych sponsorów wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński właśnie ZNISZCZYŁ WOŚP! MILIONY złotych przepadną

Banknot z piorunującą wiadomością do Owsiaka

Na forum dyskusyjnym portalu Pikio.pl „Dyskusje polityczne od prawa do lewa” rozgorzał spór. Jeden z internautów zapytał sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy otwarcie przyznają, że nie wspierają fundacji Owsiaka, czemu domagają się, by ten przedstawił wszystkie rozliczenia i faktury WOŚP.

Pewien mężczyzna podzielił się z użytkownikami forum zdjęciem stuzłotowego banknotu, który wrzucił do puszki WOŚP. Napisał na nim wiadomość z do Owsiaka z instrukcją, na co dokładnie ma przeznaczyć jego pieniądze.

Internauta, który popiera akcję Owsiaka najwyraźniej nie przejmuje się słowami IAR, które ugodziły w założyciela WOŚP i postanowił sobie zażartować.

Na banknocie widnieje napis „Na alkohol i narkotyki na Woodstocku”.

– Wiadomo, że wszystko idzie na narkotyki na Woodstocku. Sam chętnie wspieram taką inicjatywę – napisał ironicznie.

fot. Facebook / @Dyskusje polityczne od prawa do lewa

ZOBACZ TAKŻE: Polscy lekarze właśnie dostali CAŁKOWITY ZAKAZ korzystania ze sprzętu WOŚP!

Źródło: Facebook / @Dyskusje polityczne od prawa do lewa

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP


Tak mieszka Dorota Gardias! [ZDJĘCIA]

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/