Posłowie lewicowej partii Podemos ogłosili głodówkę na znak protestu przeciwko porozumieniu Unii Europejskiej i Turcji w kwestii imigrantów. Politycy chcą stworzyć w kraju ruch obywatelski, który wspierałby uchodźców.

Hiszpańscy posłowie rozpoczęli głodówkę na znak protestu przeciwko porozumieniu w sprawie uchodźców, jakie w ostatnim czasie unijni dyplomaci wynegocjowali z Turcją (http://pikio.pl/kraje-unii-beda-odsylac-nielegalnych-imigrantow-z-powrotem-do-turcji/). W proteście bierze udział czterech hiszpańskich parlamentarzystów – dwóch przedstawicieli partii Podemos oraz En Marea (red. jest to lokalne odgałęzienie partii Podemos działające na terenie hiszpańskiej Galicji).

Chcemy stworzyć na terenie całego kraju ruch wspierający uchodźców, aby społeczeństwo sprzeciwiło się haniebnemu, lekceważącemu ludzkie życie zachowaniu, które prezentuje Unia Europejska” – oznajmił jeden z posłów. Według jego słów na terenie Grecji przebywa obecnie ponad 46 tysięcy uchodźców, którzy przebywają w warunkach przypominających „nazistowskie obozy koncentracyjne”.

W wielu hiszpańskich miastach miały miejsce w ostatnim czasie protesty w obronie praw uchodźców. Kolejne mitingi mają odbyć się na terenie kraju 22 kwietnia. Hiszpania zobowiązała się do przyjęcia 16 tysięcy imigrantów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Józef Gawron, źródło: ria.ru

...

Zobacz również