Jak podaje hiszpańska policja, takiej fali przemocy wobec wyznawców Allaha nie widziała jeszcze nigdy. Po zamachach, które miały miejsce w Katalonii, Hiszpanie z całego kraju odciskają swoją złość na muzułmanach. W aktach agresji bite są nawet dzieci.

Hiszpańska policja jest bezsilna wobec aktów przemocy wobec muzułmanów. W kraju tym dochodzi bowiem do tak wielu ataków na meczety, sklepy i firmy prowadzone przez muzułmanów, że nie starcza mundurowych do wyjaśniania tych spraw. Już w kilka dni po zamachu meczety w Sewilli, Grenadzie, Tarragonie, Logrono i podmadryckiej Fuenlabradzie stały się celami wandali.

Oczywiście dochodzi także do ataków na samych muzułmanów. Jeden z najbrutalniejszych ataków miał miejsce w Sagunto nieopodal Walencji. Brutalnie pobito tam dwóch marokańskich chłopców. Napastnicy nie zważali na to, że biją dzieci – chłopcy w wyniku odniesionych ran trafili do szpitala.

Za większość ataków odpowiedzialna ma być radykalna organizacja Hogar Social. Ta skupia hiszpańskich neonazistów, którzy z zaciekłością atakują niebiałych obywateli kraju i muzułmanów. Istniejąca od 2014 roku grupa dała się muzułmanom we znaki już w ubiegłym roku, kiedy dokonała kilku głośnych akcji odwetowych po zamachu w Brukseli.

Eksperci do spraw bezpieczeństwa wskazują jednak, że to nie wszystko. Już od trzech lat bowiem bardzo nasilają się nastroje islamofobiczne w Hiszpanii. W 2014 w całym kraju było 49 aktów antyislamskich. W 2016 roku takich zdarzeń było już 573, a z tego 282 miejsce miały w Katalonii, gdzie mieszka ponad 200 tys. muzułmanów.

źródło: rp.pl

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

...

Zobacz również