Historyczny sukces polskich skoczków narciarskich!

Historyczny sukces polskich skoczków narciarskich! Źródło: fot. wikimedia / Tadeusz Mieczyński /

Polscy skoczkowie narciarscy odnieśli dzisiaj historyczny sukces w Kligenthal. Piotr Żyła, Kamil Stoch, Maciej Kot i Dawid Kubacki pozostawili daleko w tyle swoich konkurentów w zawodach drużynowych. 

Polacy dzięki dobrym skokom w ubiegłotygodniowych zawodach indywidualnych stali się oprócz Austriaków i Niemców, głównymi faworytami w dzisiejszym konkursie drużynowym w Kligenthal na skoczni K140.

Podopieczni Stefana Horngachera potwierdzili swoją bardzo dobrą formę również we wczorajszych kwalifikacjach dając do zrozumienia, że celują w najwyższe miejsce na podium.

Podczas głównego konkursu, Polacy od samego początku nie pozostawiali wątpliwości. Dzięki dalekim skokom Kamila Stocha i nie gorszym jego reprezentacyjnych kolegów, Polacy prowadzili praktycznie przez cały konkurs.

W ostatniej serii polscy skoczkowie znokautowali swoich reprezentantów zdobywając ponad 40 punktów więcej niż drudzy Niemcy. Na ostatnim miejscu podium uplasowali się Austriacy.

Maciej Kot skoczył w obydwu seriach po 139 metrów, Kamil Stoch 139m w pierwszej serii i 140 w drugiej. Piotr Żyła dwukrotnie wylądował na 134 metrze a Dawid Kubacki najpierw na 132 a potem na 134 metrze.

To historyczny sukces polskich skoczków. Nigdy wcześniej nie udało się nam wygrać drużynowych zawodów, mimo że w składzie mieliśmy legendę tego sportu - Adama Małysza.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News