Historyczny awans polskiej reprezentacji. Tak wysoko NIGDY nie byliśmy

Historyczny awans polskiej reprezentacji. Tak wysoko NIGDY nie byliśmy Źródło: twitter.com/Emila127

Chociaż polska reprezentacja nie rozegrała ostatnio żadnego meczu, znów dała nam powód do dumy. Pierwszy raz w historii nasi piłkarze osiągnęli tak wysoki wynik w rankingu FIFA. Pierwsza dziesiątka już o krok.

Jeszcze nigdy w historii polska reprezentacja piłki nożnej nie była tak wysoko, jak teraz. Nasza piłkarska jedenastka awansowała właśnie na 12 miejsce w rankingu FIFA. Polacy uplasowali się tym samym wyżej niż Anglia, nad którą także nigdy nie górowaliśmy w rankingu.

Tyle samo punktów, co Polacy, mają jeszcze Walijczycy. Nieznacznie więcej mają ich natomiast Szwajcarzy. Podczas ostatniego notowania Polacy byli na 14 miejscu, a więc zaliczyli skok o dwa oczka. Miejmy nadzieję, że w kolejnym zestawieniu, które zostanie podane w kwietniu, będzie jeszcze lepiej.

Warto zauważyć, że w ostatnich latach polska reprezentacja zaliczyła potężny awans. Najgorsze miejsce, na jakim znajdowali się nasi piłkarze to 78 pozycja w jednym z rankingów FIFA, które osiągnęli w 2013 roku. Natomiast największym skokiem, jaki Polacy zaliczyli w okresie między dwoma kolejnymi zestawieniami, był awans o 26 miejsc.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News