30 kwietnia 1945 roku w Berlinie zginął tragicznie w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach b. kanclerz Niemiec. Najprawdopodobniej popełnił wraz z żoną i ukochanym psem-suką samobójstwo, nie chcąc dostać się żywy w ręce siepaczy sowieckich, którzy kilka miesięcy wcześniej naruszyli przestrzeń powietrzną i terytorium Niemiec.

Adolf Hitler był Austriakiem, który pokochał Niemcy. Na zdjęciach z dzieciństwa widzimy rozpromienionego, dobrze odżywionego malca z przykuwającymi wzrok niebieskimi oczami, odziedziczonymi po matce. Wychowywał się w katolickiej rodzinie, z której wyniósł szacunek i tolerancję do innych. W młodości studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, ale na skutek knowań carskiej, rosyjskiej, tajnej policji politycznej studia musiał przerwać. W czasie wojny światowej odznaczył się wielką odwagą walcząc w okopach na froncie zachodnim przeciwko agresywnym Francuzom. Tutaj zetknął się po raz pierwszy z gazami trującymi; na pewien czas stracił wzrok podczas ataku chemicznego przeprowadzonego przez aliantów na Bogu ducha winnych niemieckich żołnierzy.

Po zawieszeniu działań wojennych włączył się w działalność polityczną oraz zaczął prowadzić i propagować zdrowy styl życia – stał się wegetarianinem, przestał pić alkohol oraz palić tytoń, zaś stosunki seksualne utrzymywał jedynie z córką swojej przyrodniej siostry. Rozpoczął wnikliwie badać historię i tradycję Dalekiego Wschodu, czytał sporo na temat okultyzmu i wróżbiarstwa, zrywając z zabobonami katolicyzmu. Jednym słowem był prekursorem współczesnych ludzi postępu, otwartych na nowe doświadczenia i doznania.

Karierę polityczną rozpoczął w partii o charakterze lewicowym, robotniczym. Szybko piął się po drabinie sukcesu aż wreszcie stanął na jej szczycie. Uczył członków swojej partii, że drugiemu człowiekowi należy pomagać – osobiście demonstrował jak wykonać szybko i sprawnie paczkę dla bezrobotnego, jak zdobyć pieniądze na wczasy pod gruszą, a przede wszystkim jak zdrowo się odżywiać, unikając takich trucizn jak papierosy, wódka, wieprzowina. Niemcy go pokochali i wybrali swoim przywódcą; jego sugestywne i spokojne perswazje trafiły na podatny grunt. Chciał zbudować silną i bogatą, nowoczesną, wspólną Europę, Europę bez granic, wolną od uprzedzeń i wyzysku. Europejskie kraje zaczęły przyłączać się z entuzjazmem do tej wizji – najpierw Austria, a potem Czechosłowacja, jako pierwsze zgłosiły się do wspólnego europejskiego eksperymentu pod egidą Niemiec Adolfa Hitlera.

Był wielkim przyjacielem Polski, polonofilem, olbrzymim szacunkiem darzył marszałka Józefa Piłsudskiego. To właśnie dzięki tej sympatii do wielkiego polskiego wodza, Hitler w 1939 roku zdecydował się zareagować militarnie na wkroczenie wojsk sowieckich do Polski; to dzięki niemu połowa Polski nie dostała się w brudne, sowieckie, azjatyckie łapska.

Trzeba bowiem wiedzieć, że dla Hitlera jedynym wrogiem, z którym parokrotnie pragnął nawiązać przyjazne  stosunki, ale jego oferta była odrzucana, była Rosja Sowiecka. Na próżno starał się na drodze dyplomatycznej uregulować wzajemne relacje między jednoczącą się coraz silniej wspólną Europą a państwem bolszewickim. W 1939 roku 17 września Rosja podstępnie bez wypowiedzenia wojny napadła na Polskę. To oznaczało jedno – bolszewicy wypowiedzieli Europie wojnę. Niemcy podali swojemu wschodniemu sąsiadowi pomocną dłoń. Dzięki geniuszowi wodza Rzeszy Niemieckiej, dzięki geniuszowi niemieckich generałów, którzy błyskawicznie, pomagając Wojsku Polskiemu, rozlokowali dywizje pancerne na niezajętym przez bolszewików obszarze, duża część Polski ocalała, dalej przynależąc do cywilizacji zachodniej. Walki trwały latami. Niestety – żywioł azjatycki sprzysiągł się z międzynarodowym, brytyjskim i amerykańskim kapitałem: zjednoczona Europa poległa w tej nierównej walce. Barbarzyńskie hordy sowieckie zbliżały się niebezpiecznie do Berlina mordując i gwałcąc niewinne Europejki, starców, dzieci i mężczyzn.

30 kwietnia 1945 roku Adolf Hitler popełnił samobójstwo widząc, że jego projekt runął. Ale po latach jego idea odżyła. I dzisiaj na nowo możemy żyć w zjednoczonej Europie trzymając na dystans azjatyckie hordy, które pragną ciągle plugawić nasze wspólne europejskie ziemie.

dp

Umiarkowany reakcjonista, internetowy flâneur, koneser tanich win – ma nie tylko subtelne powonienie, by zwietrzyć absurd, ma również podniebienie, by go smakować.