Hipokryzja publicysty TVP. Oburza się na Axel Springer, a robił dokładnie to samo ws. Tuska

Hipokryzja publicysty TVP. Oburza się na Axel Springer, a robił dokładnie to samo ws. Tuska

Od jakiegoś czasu głośno jest w polskich mediach, a szczególnie w TVP, o liście prezesa Axel Springer do pracowników koncernu. Został on ostro skrytykowany przez publiczne media, jednak teraz można otwarcie wytknąć im hipokryzję. Internauci odnaleźli bowiem wiadomości, w których Samuel Pereira instruuje innego dziennikarza... jak oczernić Donalda Tuska i Kubę Wojewódzkiego.

Zapis rozmowy ma pochodzić sprzed paru lat, jednak użytkownicy Twittera przekazują go jako dowód niestałości poglądów publicystów TVP. Teraz uznali oni list Marka Dekana za oburzający, a kiedyś sami dopuszczali się manipulacji tekstami. Konkretnie chodzi tu oczywiście o historię Samuela Pereiry, który w wiadomościach z Mateuszem Duzinkiewiczem, blogerem współpracujący ze stowarzyszeniem Solidarni2010, zachęcał go do napisania oczerniającego Donalda Tuska tekstu. Za zrobienie tego, ofiarował mu promocję materiału.

- Taka sytuacja, że coś mi sugerował w przestrzeni artystyczno-blogerskiej, miała w sumie miejsce ten jeden raz. Ten, który pokazałem na blogu - tłumaczył się z całej sytuacji sam Duzinkiewicz. Zajście nie obciąża jednak znacząco jego, a Pereirę, który często krytykuje innych dziennikarzy i oskarża ich o nierzetelność i stronniczość.

Media poprosiły już dziennikarza TVP o komentarz sytuacji, jednak w żaden sposób nie odpowiedział na ten apel. fot. Twitter/Pazdziernikowa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News