Warszawski ratusz odpowiedział zaprzysiężonemu prezydentowi Dudzie. Według warszawskich urzędników pod przywództwem Hanny Gronkiewicz-Waltz, nie ma szans na postawienie pomnika smoleńskiego przed Pałacem Prezydenckim.

Informacje przekazał RMF FM rzecznik ratusza, Bartosz Milczarczyk. Z jego słów wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz twardo obstawia przy swoim i nie zamierza zmienić zdania co do budowy pomnika. Wcześniej pani prezydent Warszawy uznała, że pomnik świetlny przypominał twory nazistowskie i nie powstanie przed Pałacem.

Prezydent Duda zasugerował, by pomnik znalazł się właśnie w tym miejscu, ponieważ, jak twierdzi, pięć lat temu gromadziły się tam tysiące ludzi chcąc oddać hołd tragicznie zmarłym ofiarom katastrofy.

Ratusz argumentuje swoje stanowisko tym, że budowę blokują względy konserwatorskie.

– Układ urbanistyczny Krakowskiego Przedmieścia i Traktu Królewskiego jest układem zamkniętym – mówi rzecznik warszawskiego ratusza.

Okazuje się, że Hanna Gronkiewicz-Waltz może siąść do rozmów z prezydentem Dudą, ale tylko na temat harmonogramu prac przy budowie pomnika na rogu Trębackiej i Focha. Nie ma opcji, by zacząć dyskutować o postanowieniu monumentu przed Pałacem Prezydenckim.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również