Smutna wiadomość obiega polskie media. Henryk Grotowski nie żyje

Smutna wiadomość obiega polskie media. Henryk Grotowski nie żyje Źródło: Pixabay.com/stheaker

Henryk Grotowski przegrał walkę z chorobę. Olimpijczyk zmarł, pozostawiając najbliższych i przyjaciół w głębokiej rozpaczy. Media wspominają największe osiągnięcia sportowca.

Henryk Grotowski odszedł w nocy z 11 na 12 kwietnia w wieku 70 lat, przegrywając walkę z ciężką chorobą. O śmierci sportowca poinformował na swoim facebookowym profilu klub KS "Stella" Gniezno. W przeszłości mężczyzna był silnie związany ze sportem, dziś media przypominają największe osiągnięcia trenera.

Henryk Grotowski kochał sport. Miał wielki talent i umiejętności

Henryk Grotowski urodził się 9 marca 1949 w Gnieźnie i bardzo szybko związał się z hokejem. Jego ojciec, Marian, był trenerem, a swoją pasję do sportu zaczął dzielić z synem. Dzięki niemu dostał się do klubu Stella Gniezno, gdzie wspólnie trenowali. Wspólny wysiłek ojca i syna sprawił, że klub w 1974 zdobył tytuł mistrza Polski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Hokeista przez chwilę był związany z Lechem Poznań, z którym także udało mu się wywalczyć tytuły mistrza w roku 1977 i 1978. Po tym epizodzie zdecydował się jednak wrócić do Stelli, gdzie był również instruktorem gry. Umiejętności sportowca robiły duże wrażenie, a on ciągle zdobywał nowe nagrody i wyróżnienia.

Hokeista zaprezentował swoje umiejętności na Olimpiadzie. Wszyscy do dziś pamiętają ten sukces

Henryk Grotowski zasłynął jako znakomity napastnik. jego talent został doceniony w 1982 roku, gdy zdobył Złotą Laskę, prestiżową nagrodę dla najlepszego polskiego strzelca w lidze. Nic dziwnego, bowiem osiągnięcia sportowca były bardzo imponujące. W latach 1968-1976 rozegrał ponad meczów z reprezentacją Polski, a w tym czasie strzelił 53 bramki.

Osiągnięcia hokiesty zaprowadziły go bardzo daleko - brał udział w meczach Polski na pierwszych mistrzostwach świata, a później Europy. W końcu wyjechał do Monachium, by reprezentować swój kraj na Olimpiadzie w 1972 roku, gdzie strzelił 6 bramek. Ten wyczyn do dziś wspominają bliscy sportowca.

Był bardzo oddany młodzieży, którą trenował po zakończeniu kariery. Przekazał im swoją wiedzę i stanowił ogromną inspirację dla wszystkich początkujących hokeistów. To wielka strata dla klubu Stella Gniezno, który stracił wyjątkową osobowością oraz skarbnicę wiedzy o hokeju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dorota Wellman umawiała się z dużo starszym chłopakiem. „To nie było dobrze widziane”
  2. Elżbieta Starostecka całkowicie zniknęła z show-biznesu. Co się dzieje z gwiazdą „Trędowatej”?
  3. Ogromna eksplozja bomby ukrytej w ziemniakach. Nie żyje co najmniej 16 osób, dziesiątki rannych
  4. Wstrząsające wyznanie Wiśniewskiego: "Mój syn zobaczył mnie pijanego leżącego w spaghetti"
  5. Są wyniki badań toksykologicznych zmarłej prezenterki TVP. Została otruta?!
  6. Anna Mucha pokazała swoje dwa duże wdzięki na imprezie. Zdjęcia wylądowały w sieci

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News