Wystarczy stanąć przed lustrem i napić się wody. Prosty test na chorobę, na którą cierpi 700 tys. z nas

Wystarczy stanąć przed lustrem i napić się wody. Prosty test na chorobę, na którą cierpi 700 tys. z nas Źródło: pexels.com

Hashimoto każdego roku dotyka coraz więcej osób. Odsetek zachorowań jest na tyle wysoki, że choroba otrzymała miano "zmory naszych czasów". Okazuje się, że możemy wykonać prosty test, aby dowiedzieć się, czy zagraża ona również nam.

Hashimoto to choroba, która dotknęła już ponad 700 tysięcy Polaków. Chorują mężczyźni i kobiety, jednak odsetek zachorowań jest dużo wyższy w przypadku płci pięknej. Dolegliwość związana jest z przewlekłym zapaleniem tarczycy.

Podstępna choroba Hashimoto

Objawy najczęściej pojawiające się w przypadku Hashimoto jak i niedoczynności tarczycy to zmęczenie i senność, ciągłe uczucie zimna, nagły przyrost masy ciała, kłopoty z koncentracją i pamięcią, bóle mięśni i stawów, wzmożone wypadanie włosów, blada, sucha i szorstka skóra, zaburzenia miesiączkowania czy niepłodność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bardzo często osoby chore nie wiedzą o tym, że dotknęła ich choroba Hashimoto. Wszystkie objawy można błędnie połączyć z innymi chorobami. Zazwyczaj chorzy obarczają winą stres, niedobór witamin lub przepracowanie. Niestety to błędne założenie, a żeby przekonać się, czy objawy związane są z Hashimoto, wystarczy prosty test. 

Trzeba stanąć przed lustrem i skoncentrować swój wzrok na miejscu, gdzie znajduje się tarczyca, czyli na dolnej część szyi, pod krtanią. Do ust trzeba nabrać łyk wody, odchylić głowę i połknąć ją. W tym momencie należy właśnie dokładnie przyjrzeć się tarczycy. Jakakolwiek niepokojąca zmiana tego miejsca będzie wskazówką, że jest to czas, aby udać się do lekarza. Endokrynolog w celu prawidłowej diagnozy kieruje swoich pacjentów na badania krwi i USG tarczycy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Hashimoto pomału wyniszcza cały organizm, zaburzając zupełnie jego pracę. Szybka diagnoza może dać możliwość leczenia, zanim pojawią się nieodwracalne zmiany. W przypadku tej choroby oprócz leczenia farmakologicznego bardzo istotnym czynnikiem jest odpowiednia dieta, przygotowana do potrzeb organizmu osoby z niedoborem hormonów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. REWOLUCJA w emeryturach! Świadczenie już nawet dla 53-latków
  2. Kaczyńskiemu puściły wszystkie hamulce. Jeszcze nikt w Polsce się na to nie odważył
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

 

źródło: mamadu

Następny artykuł