Harry Potter jest postacią, którą zna większość ludzi na całym świecie. Losy nastoletniego czarodzieja oraz jego przyjaciół z zapartym tchem śledziły całe pokolenia – najpierw poprzez książki, a następnie kultowe ekranizacje. Teraz jednak okazuje się, że twórczyni powieści chce całkiem zmienić bieg wydarzeń w serii. 

Harry Potter jest nastoletnim czarodziejem, w którego przygodach zakochał się cały świat. Pomysł na historię narodził się w głowie autorki, J.K. Rowling jeszcze w pierwszej połowie lat 90., jednak na pierwszą część sagi przyszło światu czekać aż do 1997 roku. Ostatecznie powstało 7 powieści, a ostatnia opublikowana została 11 lat temu. Fani doczekali się oczywiście również ekranizacji, których było osiem.

Dwa lata temu fanami na całym świecie wstrząsnęła wiadomość o nowej ekranizacji filmu fabularnego, który powstał na podstawie oryginalnej serii Harry’ego Pottera, zatytułowanego „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Spotkał się on ze znakomitym przyjęciem i osiągnął ogromny sukces komercyjny, a już wkrótce ukazać się ma jego kontynuacja, „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Okazuje się jednak, że nie wszystko będzie tak, jak wyobrażali sobie fani – autorka zdecydowała się na coś szokującego.

Harry Potter w całkiem nowym wydaniu

Mówi się, że nadchodząca, kolejna część „Fantastycznych zwierząt” będzie absolutnym hitem kinowym i pobije wszystkie rekordy. Okazuje się jednak, że wiele jej elementów nie odpowiada fanom serii. Produkcja miała rozszerzać uniwersum, w którym żył Harry Potter w taki sposób, by zachwycić odbiorców, na jaw wyszło jednak, że odpowiadająca za produkcję J.K. Rowling zamierza porządnie namieszać w zakończonej już historii.

Jak się okazuje, w nadchodzącym filmie wystąpić ma m.in. prof. McGonagall, której zwyczajnie być tam nie powinno, bo zgodnie z sagą jeszcze się nie urodziła, na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że wąż Voldemorta wcześniej był ludzką kobietą, która na świat przyszła obarczona klątwą – o tym również do tej pory nie było mowy. Czarę goryczy wśród fanów przelał natomiast fakt, że w zwiastunie wyraźnie widać czarodziejów teleportujących się na terenie Hogwartu, choć wszyscy wiedzą, że było to niemożliwe. Wszystkie te elementy sprawiają, że zakończona już seria staje się niejasna, zagmatwana i zwyczajnie niedopracowana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Świat według Kiepskich": Szokujące wyznania gwiazd serialu. Ich ciche dramaty

J.K. Rowling nie przestaje zdumiewać fanów

Nie jest to pierwszy raz, kiedy zmiany podyktowane przez twórczynię powieści wyjątkowo irytują fanów. Zaczęło się od książek, do których J.K. Rowling po latach dołączała tłumaczenie kwestii, które nigdy w książkach nie były poruszane. Najpierw okazało się, że dyrektor Dumbledore może mieć odmienną orientację, a z Grindelwaldem łączyła go nie tylko przyjaźń.

To fani jeszcze mogli zrozumieć, ale dalsze oświadczenia, iż jedna z głównych bohaterek, Hermiona Granger wcale nie musi być biała, wywołało skandal i to nie przez sam kolor skóry postaci, lecz przez ogromne zaniedbanie, jakim było niedopowiedzenie autorki i późniejsze, mocno spóźnione, tłumaczenie.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Gwiazda znana z TVN walczy o życie! Jej świat legł w gruzach
  2. Gwiazdor TVP wziął ślub z mężczyzną! Fanom opadły szczęki
  3. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
  4. Znaki zodiaku i to, jak chcą być KOCHANE
  5. Robert Janowski nie traci nadziei. Fani wspierają chorego artystę.

Na ICH podpisach można nieźle zarobić!