Hanna Rek nie chce śpiewać
Screen TVP 2/ 26. Krajowy Festiwal Piosenki Opole 1989 r.
Monika Majko - 18 Maja 2020

Wyśpiewała hity, które w PRL nucili wszyscy. Niestety, druzgocąca tragedia odebrała jej chęć do śpiewania

Hanna Rek ma na koncie hity, które w PRL-u śpiewał niemal każdy. Piosenkarka po wielu latach koncertowania nagle usunęła się w cień i zupełnie zniknęła ze sceny. Gwiazda przeżyła okropną tragedię, z którą nie mogła się pogodzić. Postanowiła, że już nigdy nie będzie śpiewać.

Hanna Rek przyszła na świat tuż przed wybuchem II Wojny Światowej, a jej życie pełne było trudnych chwil. Pomimo tego, dzięki uporowi i swojej ciężkiej pracy wokalistka osiągnęła sukces, a jej hity w PRL-u znał niemal każdy Polak. Po latach w jej życiu wydarzyła się tragedia, która ją złamała. Już nigdy nie odzyskała chęci do śpiewania i zniknęła ze sceny.

Hanna Rek ma na koncie kilka wielkich przebojów, m.in. "Augustowskie noce" oraz "Gdy mi Ciebie zabraknie"

Przyszła gwiazda polskiej estrady urodziła się 8 maja 1937 roku w Warszawie. Początek wojny nie był łaskawy dla jej rodziny, kiedy miała zaledwie 4 lata, aresztowano jej ojca, który został uwięziony na Pawiaku i już nigdy nie wrócił do bliskich. Do tej pory nie wiadomo, co stało się z mężczyzną, choć jego żona robiła wszystko, by odnaleźć ukochanego.

- Płaciła gestapowcowi, który jeszcze przez dwa lata, do wybuchu powstania, zabierał od niej pieniądze na paczki dla taty, utrzymując, że ojciec jest w Auschwitz. Do dziś nie ma taty, nie ma grobu, nie wiemy, co się z nim stało - wyznała Hanna Rek w książce Emilii Padoł pt. "Piosenkarki PRL-u".

Nastolatka umierała w męczarniachWyniki sekcji 16-letniej Kornelii wywołują ciarki na plecach. Opisali ostatnie chwile nastolatkiCzytaj dalej

Kobieta cudem przeżyła Powstanie Warszawskie. Kamienica przy ulicy Ceglanej, w której ukrywała się wraz z bratem, zawaliła się na nich. Żołnierze AK wyciągnęli dzieci z gruzów w ostatniej chwili. Po wojnie podjęła naukę w kierunku farmacji, a za namową mamy rozpoczęła studia na Warszawskiej Akademii Medycznej. To jednak nie był kierunek, w którym chciała podążać. Jej serce rwało się na scenę i choć po wielu perypetiach udało jej się dokończyć naukę, szybko porzuciła te ścieżkę kariery na rzecz śpiewania.

Hanna Rek straciła niemal wszystkich bliskich, po śmierci syna kobieta porzuciła śpiewanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogrzeb 16-letniej KorneliiPoruszające sceny na pogrzebie 16-letniej Kornelii. Po słowach księdza rodzina nie wytrzymałaCzytaj dalej

W 1962 roku poznała swojego przyszłego męża Bogusława Wyrobka, piosenkarza i wokalistę. Pobrali się 4 lata później i rozpoczęli życie pełne koncertów nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Jako zespół Hanna Rek Band występowali w Stanach Zjednoczonych, przez dwa lata mieszkali w Szwecji, pięć w Norwegii, a aż 13 lat spędzili w Finlandii. Tam też, w 1971 roku przyszedł na świat ich jedyny syn, Maciej, który później poszedł w ślady rodziców i również został muzykiem.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel

2. Andrzej Duda zaliczył gigantyczną wpadkę. Internauci są oburzeni jego zachowaniem

Niestety, Hanna Rek zaczęła tracić swoich bliskich. Najpierw zmarli jej bracia, później mama. Ciężka choroba odebrała jej również ukochanego męża. Jednak największą tragedią była dla piosenkarki śmierć syna, który w 2014 roku odszedł nagle z powodu pęknięcia tętniaka w mózgu. To załamało artystkę, która postanowiła, że już nigdy nie zaśpiewa.

- Z głosu nic mi nie ubyło, ale ja już nie chcę śpiewać. W gardle noszę kamień, traumę po śmierci syna - wyznała.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Została ogłoszona najmłodszą matką w historii. Aż ciężko uwierzyć ile miała lat, kiedy urodziła
  2. Z ostatniej chwili. Wiemy kto poprowadzi Polskę na Euro 2020. Przyszłość Jerzego Brzęczka przesądzona
  3. Rząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą
  4. Oliwia Bieniuk pokazała zniewalające zdjęcie. Siostra Ani Przybylskiej musiała zareagować
  5. Zupa pomidorowa jak u babci. Wiele osób zapomina o jednym kluczowym dla zniewalającego smaku składniku
  6. 72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel

Jan Paweł II na niepublikowanych wcześniej zdjęciachNigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia Jana Pawła II. Czwarte sprawia, że ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News