Była królową serc Polaków. Mamy zdjęcia grobu Hanki Bielickiej, niebywały widok w dniu Święta Zmarłych

Była królową serc Polaków. Mamy zdjęcia grobu Hanki Bielickiej, niebywały widok w dniu Święta Zmarłych

Hanka Bielicka była wielką damą polskiej sceny teatralnej. Znana z kunsztu aktorskiego i wspaniałego poczucia humoru na zawsze zapadła w pamięć polskich widowni między innymi dzięki serialowi "Wojna domowa". Teraz, trzynaście lat po jej śmierci, jej fani wciąż gromadnie odwiedzają jej grób.

Hanka Bielicka urodziła się 1915 roku w Kononowce, w ówczesnej guberni połtawskiej. Po I Wojnie Światowej jej rodzina przeniosła się do Łomży. To z tym miastem najmocniej związana była wielka dama polskiej sceny teatralnej i kabaretowej. Zmarła po operacji serca 16 marca 2006 roku. Została pochowana na Starych Powązkach w Warszawie. Jej śmierć Sejm uczcił minutą ciszy, co tylko dodatkowo świadczy o tym, jak wielką rolę odegrała w tworzeniu polskiej kultury na przestrzeni wielu lat swojej aktywności artystycznej.

Hanka Bielicka mogła pochwalić się wyjątkowo bogatym dorobkiem artystycznym

Nawet pobieżnie przeglądając wszystkie filmy, seriale i sztuki teatralne, w których wystąpiła wielka dama polskiego teatru, ciężko zapanować nad podziwem. Aktorka miała niesłychanie zróżnicowane zainteresowania, a do tego udało jej się zdobyć również wyższe wykształcenie. Skończyła romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po raz pierwszy na kabaretowej scenie wystąpiła w 1947 roku jako Dziunia Pietrusińska w "Kabarecie siedem kotów". Rola miała zostać z nią przez wiele lat - w ramach słuchowiska radiowego odgrywała ją aż 25 lat. Wystąpiła również w ponad 20 produkcjach kinowych i telewizyjnych, gdzie jednak nigdy nie otrzymywała ról wiodących - przede wszystkim ze względu na charakterystyczny, ochrypły głos, który mógł podobać się słuchaczom radia, ale niekoniecznie pasował do ówczesnej konwencji głównej bohaterki.

Grób wielkiej damy polskiego kabaretu wciąż jest ważny dla jej fanów

Hanka Bielicka po raz ostatni wystąpiła w telewizji ledwo dwa tygodnie przed śmiercią - był to odcinek popularnego wówczas "Szymon Majewski show". Podczas swojego wystąpienia żartobliwie powiedziała "bawcie się dzieci, nim babcia odleci". Było to jej ostatnie pożegnanie z publicznością.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Był wielkim gwiazdorem seriali Polsatu, Marka Perepeczko kochały miliony. Dzisiaj jego grób wygląda tak, że trudno powstrzymać łzy

Jej grób na Starych Powązkach w Warszawie świadczy o tym, że wciąż jest otoczona szacunkiem zarówno przez rodzinę, jak i przez fanów. Oprócz pięknego kolorowego zdjęcia w charakterystycznym kapeluszu, który stał się swego rodzaju jej znakiem rozpoznawczym, na płycie nagrobka widać niezliczone znicze oraz trzy pokaźne wieńce kwiatów.

Newspix Hanka Bielicka

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

źrodło: newspix

Następny artykuł