Tragiczne wydarzenia, które miały ostatnio miejsce w Barcelonie, poruszyły zdecydowanie cały świat. Z różnych miejsc płynęły do Hiszpanii kondolencje, na które zdecydował się także przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec Martin Schulz. To, co podczas wygłaszanego oświadczenia działo się za jego plecami, trzeba jednak zobaczyć.

Jeden z najbardziej znanych polityków europejskich w imieniu swoim oraz swojego ugrupowania wyraził ogromne współczucie wobec rodzin ofiar zamachu w Barcelonie. W czasie wygłaszania kondolencji towarzyszyli mu także inni przedstawiciele SPD, wśród których znalazła się Eva Högl.

Zachowanie polityk podczas przemówienia Schulza komentuje, a właściwie krytykuje dziś cały świat. Stała ona za jego plecami, wesoło się uśmiechając. Wyraźnie cieszyła się oraz machała do zgromadzonych wokół znajomych. Jej postawa zdecydowanie nie pasowała więc do tragicznych okoliczności, które sprowokowały kondolencje.

Film z przemówieniem Schulza oraz zachowaniem Högl stał się bardzo popularny wśród europejskich internautów. W znacznej większości skrytykowali oni polityk, która przez długi czas oficjalnie nie odniosła się do całej sytuacji.

 

Zobacz również