Chociaż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kojarzy się przede wszystkim z dzieleniem się z innymi swymi pieniędzmi, czasem lub zaangażowaniem, nie zawsze niestety działa to w ten sposób. Jak się bowiem okazuje, następny Finał WOŚP będzie skromniejszy z bardzo prostego, zadziwiającego jednak powodu… finansowego.

– Nie ma się co okłamywać. Dziś Finał WOŚP to biznes. Dla muzyków, z których część stawki ma wyższe niż zazwyczaj oraz dla firm dostarczających sprzęt. (…) Ale jaki jest sens organizowania koncertów za setki tysięcy złotych, podczas gdy do puszek zbiera się tylko część tej kwoty? – opowiedział mediom Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury, w którego mieście zabraknie więc koncertów gwiazd.

ZOBACZ TAKŻE: Jako 12-latka wygrała „Mam Talent”. Dzisiaj jest piękną kobietą!

Gwiazdy nie zagrają dla WOŚP

– Niestety, ale są muzycy, którzy sprawę stawiają jasno, chcą określonych, dużych pieniędzy i mają jeszcze jeden warunek: z umowy znika zapis o tym, że to występ podczas WOŚP – dodał także Szczepaniak.

– Wracamy do korzeni imprezy. Do chęci pomagania z czystego serca, nie za dziesiątki tysięcy złotych – zaznaczył.

Jednocześnie mężczyzna zaznaczył, że Legnica przyjmie chętnie lokalnych artystów oraz muzyków, którzy zdecydują się wystąpić charytatywnie. Zachowanie licytujących się w sprawie Finału WOŚP gwiazd, które najczęściej są niezwykle majętnymi ludźmi, pozostaje dla internautów niezrozumiałe i żenujące.

Nie wiadomo, czy sytuacja w Legnicy nie wpłynie także na Finał WOŚP w innych miastach Polski. Wkrótce jednak zapewne się o tym dowiemy.

ZOBACZ TAKŻE: Straszne! Legenda muzyki nagle upadła na scenie, w ciężkim stanie leży…

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!


Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również