Choć z zawodu był kucharzem w najlepszych restauracjach, to jego ogromną pasją było aktorstwo. Realizował się na planie najpopularniejszych polskich seriali, i zdobył serca milionów widzów, którzy pokochali go za jego ciepło, otwartość i pogodne usposobienie. Gwiazdor TVP zmarł w zapomnieniu.

Okazuje się, że choć gwiazdor TVP był niesamowicie popularny, to kiedy zmarł, nie było nawet osoby, która zajęłaby się jego pochówkiem. Grzegorz Komendarek, któremu największą sławę przysporzyła rola Grzesia w serialu „Złotopolscy” był jedną z najbardziej spektakularnych postaci w historii polskich telenowel.

Aktor z przypadku

Przygoda aktorska Grzegorza to czysty przypadek. Mężczyzna był kucharzem w restauracji, w której nagrywano zdjęcia do „Złotopolskich”.

– Był prawdziwym kucharzem w restauracji, w której mieliśmy zdjęcia, i pewnego dnia Radosław Piwowarski dał mu prawdziwe zadanie w „Złotopolskich”. Grzesio zagrał, raz, drugi, trzeci… i grał u nas kilkanaście lat – opowiedziała w rozmowie z Faktem Małgorzata Raszek-Zaliwska, jedna z reżyserek serialu.

Straszna tajemnica skrywana przez Grzesia

Od tamtej pory przez lata występował jako serialowy Grześ. Odegrał też epizodyczne role w „Rodzince.pl” i „Na dobre i na złe”. Choć otaczały go tabuny ludzi, był niesamowicie samotną osobą. Ludzie, którzy mieli okazję go poznać, opisywali go jako człowieka niezwykle pogodnego i serdecznego, ale zarazem nieśmiałego. Grzegorz Komendarek przeważnie trzymał się na uboczu.

Okazało się, że mężczyzna nie nawiązuje bliskich kontaktów z innymi, bo przytłacza go ciężar skrywanej tajemnicy. Od lat zmagał się samotnie z wieloma ciężkimi chorobami. Aktor cierpiał na wysoce zaawansowaną cukrzycę, a jego życie z tą przypadłością było niezwykle problematyczne. Z czasem dopadały go kolejne ciężkie problemy zdrowotne, między innymi zaraził się sepsą.

Nieszczęśliwy wypadek

Kiedy jego stan zdrowia uległ lekkiej poprawie pojechał na Festiwal Rosołu. Kiedy z niego wracał samochodem w towarzystwie Hanny Szymanderskiej, doszło do ogromnej tragedii. Kierujący pojazdem stracił panowanie nad kierownicą i z potężną siłą uderzył w barierki. Pasażerowie zginęli na miejscu.

Koleżanka z planu organizuję zbiórkę pieniędzy na pogrzeb

Raszek-Zaliwska, jedna z reżyserek serialu „Złotopolscy” świadoma tego, że Komendarek nie miał nikogo bliskiego, ani żadnej rodziny, zorganizowała zbiórkę pieniężną na pochówek dla kolegi.

– Trudno mi sobie wyobrazić, że można być tak samotnym człowiekiem. Jestem wstrząśnięta tą sprawą. Zginął człowiek tak samotny, że nie ma go kto pochować. Przerażające. Brak mi słów  powiedziała w Fakcie koleżanka z planu aktora, Aleksandra Woźniak.

Grzegorz został pochowany w Wólce Węglowej w grobie swoich rodziców. Zmarł w 21.09.2014 roku. Gdyby ten tragiczny wypadek, 13 grudnia obchodziłby swoje 52 urodziny.

screen wp.pl

Źródło: FAKT / WP

Te gwiazdy pochodzą z dobrych domów! [ZDJĘCIA]


Co dziś robią dzieci z "Rodziny zastępczej"? Oto dziecięce gwiazdy lat90.! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również