Gwiazdor TVP przeżył prawdziwy koszmar. Depresja prawie doprowadziła go do samobójstwa

Gwiazdor TVP przeżył prawdziwy koszmar. Depresja prawie doprowadziła go do samobójstwa Źródło: Wikimedia Commons

TVP przez wiele lat związane było z Januszem Józefowiczem, który w telewizji publicznej prezentował wiele swoich spektakli i musicali. Okazuje się, że znany aktor i reżyser nie był jednak w pełni zadowolony ze swojej sytuacji życiowej.

TVP przez pewien czas kontynuowało swoją współpracę z Józefowiczem, jednak w pewnym momencie reżyser postanowił oddać się w pełni swojej działalności teatralnej i odciął się od telewizji, by poświęcić się pracy w Teatrze Buffo. Reżyserował tam spektakl "Metro", który został oceniony fatalnie za oceanem przez popularny "New York Times". Reżyser przyznał, że podejrzewał, że artykuł opisujący jego spektakl był pisany na zamówienie, a recenzent nie przedstawił swojej opinii w rzetelny sposób. - Pokazali miejsce w szeregu. Druzgocąca recenzja "Metra" w "New York Timesie" została napisana przez Franka Richa przed premierą. Wtedy podejrzewałem, teraz z dobrych źródeł wiem na pewno. Pan Rich pisał to na zamówienie - stwierdził Józefowicz w wywiadzie dla "Vivy!".

Gwiazdor TVP był bliski samobójstwa?!

To nie koniec problemów polskiego reżysera. W dalszej części wywiadu przyznał on, że w pewnym momencie zdał sobie sprawę, że negatywna recenzja sztuki spowodowała u niego załamanie. Depresja, o której Józefowicz mówi bardzo otwarcie, miała nawet przeszkadzać mu w normalnym funkcjonowaniu. Redaktor "Vivy!" zapytał aktora, czy w pewnym momencie pojawiły się u niego myśli samobójcze. Ten z kolei nie zaprzeczył tym przypuszczeniom. - Był moment, że coś takiego chodziło mi po głowie. Chociaż w Stanach dostałem propozycję pracy. Ale nie byłem w stanie nawet iść na spotkanie. Byłem załamany - przyznał Józefowicz. - Mówiono, że kompromitacja, wstyd dla Polski, hańba. I kto to mówił? Moi dawni przyjaciele, ludzie, z którymi pracowałem - dodał reżyser znany z pracy w Telewizji Polskiej. Przez problemy zawodowe pogorszyły się również jego relacje z rodziną, rozpadło się jego małżeństwo. Trzeba przyznać, że negatywny odbiór spowodowany recenzją w "New York Times" znacząco wpłynął na życie 59-latka. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Na szczęście reżyser przyznał również, że te problemy od dłuższego czasu już go nie dotyczą. Odniósł się także do odbioru jego spektaklu wśród widzów, którzy ponoć bardzo chwalili "Metro". - Te spektakle były przyjmowane fantastycznie. Owacyjnie. Tego nikt nam nie zabierze. Byliśmy jedynymi Polakami, którzy grali na Broadwayu. - zakończył Józefowicz. Aktor skończy w tym roku 60 lat. W swojej długiej karierze pracował nie tylko w telewizji publicznej, ale również jako reżyser i dyrektor artystyczny w Teatrze Buffo, w którym pracuje już od 1992 roku. Odniósł wielki sukces ze wspomnianym musicalem "Metro", który odniósł sukces przede wszystkim w Polsce, ale także w Rosji. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1.  Skrajnie antysemicki spot w TVP na żywo. Będzie wstyd na cały świat!
  2.  TVP zdecydowało się na coś całkiem nowego! Niespodziewany obrót sprawy
  3.  Hańba! Teatr uśmiercił Gołębiewskiego, żona płakała
  4.  Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
  5.  "Młody papież 2" już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News