smog
screen kiki85uuu
Bartłomiej Chudy - 5 Grudnia 2018

Gwiazdor TVN zszokował swoich fanów. Ogromna burza po jego słowach

TVN i regularna obecność w telewizji wyniosły go do "rangi" medialnego autorytetu. Gwiazdor stacji słynie z ciętych ripost i mocnych, ale jakże trafionych porównań. Dziś zszokował opinię publiczną nawiązując do smogu w Polsce.

TVN i program "Mam Talent" przysporzyły Szymonowi Hołowni wielu zwolenników. Z czasem rosła też grupa przeciwników jego medialnego wizerunku. Nie bez kozery - jego barwne i szokujące porównania podzieliły Polaków. Jednych chwytały za serce i rozum, innych doprowadzały do furii i chęci jak najszybszej odpowiedzi.

Gwiazdor TVN o problemie smogu. "Umiera nas tyle co od aborcji"

Dziś Hołownia był gościem programu "Onet Rano". Jednym z tematów poruszanych w programie był smog w Polsce. Gwiazdor stacji i komentator polskiej rzeczywistości zdobył się na odważne refleksje w tym temacie. To temat o którym w ciągu ostatnich dwóch lat, zwłaszcza w okresach zimowych, powiedziano bardzo wiele. Tymczasem zawiesiny trujących pyłów nieustannie zanieczyszczają polskie wsie i miasta przyczyniając się do dziesiątek tysięcy zgonów rocznie! Gwiazdor TVN chciał zwrócić uwagę na tę koszmarną statystykę. Użył ku temu zaskakującego porównania, które przez wielu Polaków mogło zostać odebrane jako co najmniej nie na miejscu. – W Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji – rzucił Szymon Hołownia w programie "Onet Rano". Jego słowa uruchomiły polskich komentatorów i publikę Twittera. Wychodząc poza chwyt słowny, stwierdzenie Hołowni daje jednak dużo do myślenia. Nie jest przesadą, gdy Polskę nazywa się "europejską stolicą smogu", a dziesiątki polskich miejscowości, małych i dużych, okupują czołowe pozycje rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast kontynentu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
bojnice30 niesamowitych zamków, które musisz zobaczyć przed śmierciąCzytaj dalej
– Zaczyna się wyraźnie mówić o tym, że ludzie umierają z powodu smogu. Zobaczyliśmy, że to nie jest dyskusja paru naukowców, paru "ekoświrów", tylko że moje dziecko może umrzeć. Czytałem ostatnio dane, które pokazują, że w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji. Co więc dla nas, katolików, znaczy być pro-life? – powiedział Szymon Hołownia w programie "Onet Rano.". Nieoficjalne doniesienia mówią o kilkudziesięciu tysiącach nielegalnych aborcji w naszym kraju. Potwierdzona jest za to statystyka ofiar smogu. Rocznie w wyniku powikłań "posmogowych" umiera ponad 40 tys. Polaków, co stanowi 12 proc. wszystkich zgonów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To NIE smog! Chemiczna chmura nad polskim miastem, nie otwierajcie okien
  2. Polska wciąż walczy ze smogiem. Tymczasem… stanie nowa elektrownia węglowa
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
Nadya Suleman zestawienieWIELE dali, by sprostać swoim ideałom. Udało im się?Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News