Gwiazdor TVN wypowiedział wojnę Kaczyńskiemu! "Uderzył w kaczą religię"

Gwiazdor TVN wypowiedział wojnę Kaczyńskiemu! "Uderzył w kaczą religię"

Rząd PiS nie może liczyć na przychylność stacji TVN, jak i ludzi tworzących największą komercyjną telewizję w Polsce. Dowodem jest chociażby ostatni wywiad Marcina Prokopa z gazetą Dziennik.pl. Prowadzący "Dzień dobry TVN" w ostrych słowach skomentował to jak politykę w Polsce prowadzi Jarosław Kaczyński.

Rząd PiS ma dziś niewielu medialnych "sojuszników". Do tego grona na pewno nie zalicza się TVN. Artyści, dziennikarze, producenci - kogo by nie spytać słyszymy publiczne wyrazy krytyki wobec poczynań rządu.

Gwiazda telewizji ostro o PiS

Szczególnie w tym kontekście wybrzmiewają słowa Marcina Prokopa. W ostatniej rozmowie z Dziennik.pl prowadzący "Dzień Dobry TVN" w twardy sposób rozprawił się z partią Jarosława Kaczyńskiego. Prokop wypunktował praktyki, które zastosował lider PiS, by przejąć władzę. Ku jego zaskoczeniu podobną sytuację można dostrzec w Ameryce. Pod rządami prezydenta Donalda Trumpa Amerykę łączy z Polską wiele podobieństw.

Rząd PiS i podobieństwa do Donalda Trumpa. "Bazują na emocjach i wyznaniu"

- Amerykanie są bardzo spolaryzowani i pod tym względem Stany przypominają obecną Polskę. Sympatie polityczne zmieniły się w wyznanie. Trump i Kaczyński to już nie są politycy, tylko kapłani własnej religii, mający własnych wyznawców, którzy wielbią ich niezależnie od okoliczności. Trump robi rzeczy skandaliczne, część z nich do naszej polskiej świadomości nawet nie dociera, a mimo to jego elektorat wcale nie topnieje, wręcz przeciwnie, umacnia się - powiedział Marcin Prokop, bazując na obserwacjach ze swojej ostatniej podróży do USA. Dodał, że nigdy wcześniej nie widział w Stanach tylu wyrazów ksenofobii co dziś.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Trumpowski duch i promowany przez niego izolacjonizm są coraz bardziej widoczne. W taksówce czy w sklepie ludzie zaczynają narzekać, a od narzekania przechodzą płynnie do stwierdzenia, że wszystkiemu winni są imigranci - mówił. Nie przez przypadek nawiązywał do Polski, której rząd nie tyle nie przyjmuje uchodźców, co straszy nimi swoich mieszkańców. W mediach informacyjnych pojawiły się już komentarze pod nieprzejednanymi słowami Prokopa. Wielu internautów dostrzega w Polsce pod rządami PiS podobne zagrożenia. - Prokop ma rację! Kacza religia posiada dogmaty o ZAMACHU, o uczciwości Prezesa, o jego Geniuszu, o ratowaniu Polski! O potrzebie beatyfikacji "poległego", wystawiają pokraczne pomniki, Karzą wierzyć, że to Lech K. wyzwolił Polskę począwszy od lat 70-tych i że Lech Wałęsa dostał Nobla niesłusznie! - czytamy w jednym popularniejszych wpisów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński podjął DIABOLICZNĄ decyzję! Skandal rozrywa opozycję
  2. Rząd PiS pracuje nad dodatkiem świątecznym! Żywa gotówka dla milionów Polaków
  3. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Następny artykuł