Życie największego gwiazdora "Ranczo" zamieniło się w rozpacz

Życie największego gwiazdora "Ranczo" zamieniło się w rozpacz Źródło: screen Roman Anusiewicz

Rolą Stanisława Japycza w serialu "Ranczo" udowodnił, że w aktorstwie nie ma wieku granicznego. Mimo ponad sześciu dekad na scenie od kilkunastu lat gwiazdor pozostaje smutny. Dlaczego?

"Ranczo" jest zaledwie jedną z dziesiątek pozycji w dorobku Franciszka Pieczki. Niezatapialny aktor - słynny Gustlik z serialu "Czterech pancernych i pies", grający również w "Potopie", "Ziemi Obiecanej", czy "Rękopisie znalezionym w Saragossie" obchodzi dziś 91. rocznicę urodzin!

Gwiazda "Ranczo" świętuje urodziny. Franciszek Pieczka na scenie jest blisko 6 dekad!

Mimo tak zaawansowanego wieku ostatnie lata spędza aktywnie, adekwatnie do zdrowotnych możliwości. Nie jest to jednak pełna radość i wigor, z których słynął przez dekady. Nie chodzi przy tym o fakt, że Franciszek Pieczka ma już 91 wiosen na karku. Aktor przez ostatnie kilkanaście lat żyje w smutku i wspomnieniu po utracie ukochanej żony. Henryka Pieczka zmarła w 2004 roku mając 72 lata. - Na każdym kroku widzę jej rękę. Że tutaj to zrobiła, że tu coś położyła. (...) To ja miałem umrzeć pierwszy - rozpaczał w jednym ze swoim wspomnień aktor. Szczególnie bolesne były dla niego ostatnie chwile życia ukochanej żony. Wiedząc, że nie przeżyje, prosiła aktora o ułożenie sobie życia na nowo, radość z kolejnych dni i miesięcy, i czerpania satysfakcji z pracy. Po śmierci żony Pieczka potrzebował jednak trochę czasu, by znaleźć sposób na funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Jak wiemy, w pracy zawodowej radzi sobie świetnie. Przed rokiem wraz z bliskimi celebrował jubileusz 90. urodzin. Aktor pozostaje aktywnym, cieszącym się życiem człowiekiem, głodnym poznawania świata. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Dziadek dobrze radzi sobie z nowymi technologiami. Korzysta z komputera, ze smartfona i szybko się uczy. Kiedyś zachwycił się aplikacją Google Earth. Dziadek tą drogą zagląda do swojej rodzinnej wsi Godowo na Górnym Śląsku i na cmentarz, gdzie leżą jego rodzice - mówił jego wnuk Adrian w jednym z wywiadów. Seniorowi rodu Pieczków, wybitnemu aktorowi, w dniu urodzin redakcja Pikio.pl życzy wszelkiej pomyślności.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Krystyna Loska wygląda ZJAWISKOWO mimo podeszłego wieku. Zdębiejecie z wrażenia jak ją zobaczycie
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  3. Była największą gwiazdą serialu Ranczo. Teraz publicznie prosi o pracę
  4. Gwiazda serialu Ranczo nie przypomina siebie! „Nie ta sama kobieta”
  5. Dramatyczny wypadek i „bida z nędzą”. Największa gwiazda „Ranczo” wstrząsnęła fanami
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News