Była największą gwiazdą Daleko od Szosy. Nie uwierzysz, co robi dziś

Była największą gwiazdą Daleko od Szosy. Nie uwierzysz, co robi dziś Źródło: Fot. vod.tvp.pl

"Daleko od szosy" pokochały miliony Polaków, których w dużej mierze zachwyciła młoda aktorka Irena Szewczyk. Po zakończeniu serialu gwiazda powróciła do gry w teatrze, ostatecznie porzucając aktorstwo. Co robi dziś?

"Daleko od szosy" stało się prawdziwym hitem Telewizji Polskiej. Opowiadający o miłości dwóch młodych osób serial zyskał niesamowitą popularność. Poruszał on temat związku chłopaka ze wsi i miastowej dziewczyny, której matka była przeciwna tej relacji. Akcja toczy się pod koniec lat 60. i na początku lat 70. XX wieku i opowiada o trudnym temacie wewnętrznych migracji w Polsce. Główny bohater Leszek, w którego wcielił się Krzysztof Stroiński, ucieka z rodzinnej wsi, by się uniezależnić i zdobyć zawód. Gdy pewnego razu wraca do niej w odwiedziny, poznaje łodziankę Anię (Irena Szewczyk), która spędza tam wakacje. Serial opowiada właśnie o ich miłości.

Była gwiazdą "Daleko od szosy", co robi dziś?

Szewczyk już na początku zdobyła ogromną sympatię widzów. Aktorkę uwielbiano za urodę i głos. Również z jej powodu emisja każdego z siedmiu odcinków serii przyciągała przed telewizory miliony fanów. "Daleko od szosy" było jednak jedną z ostatnich produkcji z jej udziałem. Niedługo potem niemal na stałe zagościła na deskach łódzkich i warszawskich teatrów, a w 1994 roku całkowicie zrezygnowała z kontynuowania kariery aktorskiej. Jak wyjawiła w rozmowie z mediami, prywatnie jest całkowicie inna od serialowej Ani. Nie wykazuje tyle śmiałości oraz odwagi i zwykle martwi się jutrem. - Boję się tego, co będzie za tydzień, miesiąc. A Ania jest dzielna. Podejmuje niełatwą decyzję, chociaż wie, że może liczyć tylko na siebie i Leszka. Cieszyłam się, że to serial. Wszystko wydarzyło się w ciągu zaledwie kilku miesięcy, od stycznia do lipca. Najbardziej bałam się trzeciego odcinka. Był to bowiem moment, w którym zaczynałam konkurować z Bronką, a do niej widzowie się przyzwyczaili - powiedziała.

Co dziś robi Irena Szewczyk?

Po zakończeniu aktorskiego życia Szewczyk zajęła się pracą naukową. Obecnie pracuje w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego. Była gwiazda jest bardzo szanowana i lubiana przez studentów. - To niezwykła osobowość. Jej urok osobisty i empatia, którą emanuje dookoła, jest niespotykana. Miałam przyjemność zdawać u niej egzamin dyplomowy. To było niepowtarzalne uczucie. Cieszę się, że mogłam poznać ją osobiście - poinformowała w internecie jedna z jej studentek. Szewczyk pracuje na uczelni razem z synem, z którym również pisze prace na naukowe i książki. Tematem ich badań jest wychowanie młodzieży przez teatr.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dawid Kwiatkowski w ciężkiej żałobie. Dowiedział się podczas koncertu
  2. Andrzej i Agata Duda u gwiazdy Polsatu. Polacy przecierają oczy ze zdziwienia
  3. Gessler pokazała intymne zdjęcie. Internauci są zniesmaczeni
źródło: pomponik.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News