Gwałt to zawsze bardzo traumatyczne przeżycie. Zwłaszcza, jeśli czynu tego dopuszcza się osoba, do której ofiara miała ogromne zaufanie i wierzyła w jej dobre intencje. Do takiej sytuacji doszło w jednej z polskich parafii, gdzie ksiądz napastował seksualnie ministranta.

Gwałt na ministrancie to temat, który już kilkukrotnie pojawiał się w mediach. Tym razem sprawa jest o tyle przykra i bulwersująca, że cała rodzina napastowanego chłopca stanęła po stronie księdza. Zarówno rodzice, jak i babcia chłopca żyją z duchownym w bliskich relacjach i nie chcą, aby jego jeden błąd zniszczył mu życie.

Gwałt na ministrancie. Ofiara sama sobie jest winna

Reporterzy emitowanego na antenie TVN-u programu „UWAGA” postanowili przyjrzeć się bliżej tej sprawie. Zwołali spotkanie z parafianami, jednak ci nie chcieli wierzyć w to, że taka sytuacja mogła mieć w ogóle miejsce. Jedna z kobiet przyznała, że krążyły co prawda takie plotki, ale plotki zawsze były, są i będą. Inna komentująca stwierdziła, że gdyby chłopakowi było źle, to nie chodziłby na parafię:

– Jak mu było tak źle, czego chodził na plebanię do tego księdza, gdzie byli rodzice, ja wychowałam 7 dzieci, ja widziałam jak dziecku jest źle – stwierdziła.

Jeszcze inna kobieta zauważyła, że inni ministranci nie mieli jakoś takiego problemu:

– Tutaj służą ministranci z 6 bloku, bardzo przystojne chłopaki, dlaczego oni się nie skarżą? – spytała.

Rodzina przeciwko ofierze

Cała rodzina zgwałconego chłopaka nie chce stanąć po stronie swojego dziecka. Zgodnie twierdzą, że ksiądz był w ich życiu ważną postacią i nie chcą psuć mu reputacji. Ojciec ofiary wytłumaczył to w następujący sposób:

– To jest syn, to jest proboszcz. Z jednym silnie związani i z drugim jesteśmy silnie związani, człowiek nie chce ani jednego skrzywdzić, ani drugiego skrzywdzić. Nie możemy być ani po jednej stronie… Ale Ty wiesz że możesz taką krzywdę zrobić i księdzu i nam i całej rodzinie – powiedział mężczyzna w programie „UWAGA„.

Podobne zdanie ma babcia chłopca. Kobieta prosi aby nie karać księdza, bo wówczas mógłby on mieć poważne problemy, a seniorka nie chce aby tak się stało.

– To się uspokoi. Uśpijmy tę sprawę. Na pewno proboszcz więcej już tego robić nie będzie – powiedziała babcia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]

Niewygodny dla wszystkich film

Podczas reportażu przedstawiony został również materiał wideo pod postacią nagrania z ukrycia, które przygotowała sama ofiara. Chłopak, który chce pozostać anonimowy, udał się na rozmowę z księdzem, podczas której miał na sobie zamontowaną kamerę. Podczas ich dialogu wyraźnie słychać, jak ksiądz potwierdza, że dopuścił się zarzucanych mu czynów. Co więcej, opowiada o swoich dalszych planach i wyjeździe na „rekolekcje„.

Kuria również umywa w tej sprawie ręce. Zadaje jedynie pytanie, czemu chłopak przez tyle lat chodził na plebanię. Pokrzywdzony został pozostawiony sam sobie – pomóc nie chcą mu ani władze Kościoła, ani sąsiedzi, ani nawet własna rodzina. Pozostało mu jedynie pogodzić się w bolesną przeszłością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzień Dobry TVN mocno oburzyło widzów! Poruszono bardzo drażliwy temat
  2. Anita ze Ślubu od pierwszego wejrzenia rozwścieczyła widzów. Nie mieli dla niej litości
  3. Znęcanie się nad psem to jej hobby. Zrobiła coś okropnego swojemu pupilowi
  4. Znaki zodiaku i ich przeszkody na drodze do SZCZĘŚCIA

10 krajów, do których kobiety nie powinny się wybierać [ZDJĘCIA]